Paliec divas naktis, trešā – par brīvu. Lietuva radoši subsidē tūrisma naktsmītnes

Lietuvai apzinoties kārtējā pandēmijas viļņa ietekmi uz tūrismu, šoruden valsts apmaksā vienu nakti tūrisma naktsmītnē, ja ceļotāji tajā paši samaksās par trim vai vairākām naktīm, vēsta Lietuvas tūrisma attīstības aģentūra Keliauk Lietuvoje.

Programmā «Lietuva. Nesteidzies» iesaistījušies 500 tūrisma naktsmītņu uzņēmumi, un to rīko Keliauk Lietuvoje sadarbībā ar Lietuvas Ekonomikas un attīstības ministriju. Programma sākta 2.septembrī un noslēgsies 8.novembrī. Pirmajiem 10 000 ceļotāju, kuri rezervējuši divas vai vairāk naktis kādā Lietuvas tūrisma naktsmītnē, kura iesaistījusies programmā (neatkarīgi no naktsmītnes veida), programmā solīts sniegt vienu nakti naktsmītnē bez maksas.

Kā vēsta Keliauk Lietuvoje, līdz oktobra pirmajai nedēļai šāda bonusa saņemšanai kopš septembra sākuma ir reģistrējušies ap 1 500 ceļotāju. Vairums no tiem ir latvieši, kuriem seko igauņi, briti, itālieši un poļi. Reģistrēšanās programmai notiek šajā tīmekļa vietnē (angļu valodā).

Lasiet arī: Facebook bez cukura. Vadītājs atvainojas par sešām stundām bez «soctīkliem»

Lietuvas valdība, vadoties no iepriekšējās pieredzes, apzinās, kādu ietekmi uz tūrisma nozari valstī atstās pašreizējais Covid-19 pandēmijas vilnis. Valstī Covid-19 inficēšanās rādītājs ir augstākais Baltijas valstu vidū un atrašanās ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra Covid-19 izplatības sarkanajā sarakstā nozīmē, ka cilvēkiem, kuri nav ieguvuši ES digitālo sertifikātu par vakcinēšanos vai slimības pārslimošanu jārēķinās ar stingriem ceļošanas ierobežojumiem. Ja ieradīsieties Lietuvā no Latvijas, kas arī ir minētajā sarkanajā sarakstā, un jums nebūs ES digitālā sertifikāta par pārslimošanu vai vakcinēšanos, tad noteikumi paredz došanos desmit dienas ilgā pašizolācijā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas