Palielinās Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privātajos bērnudārzos

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 17.janvārī, atbalstīja pašvaldības līdzfinansējuma palielināšanu privātajos bērnudārzos, informē domē.

Komitejā atbalstītie grozījumi pašvaldības saistītajos noteikumos paredz, ka, ka sākot ar 2019.gada janvāri, Rīgas domes līdzfinansējums privātajos bērnudārzos mēnesī būs 246,19 eiro bērniem no pusotra līdz četriem gadiem un 187,59 eiro – bērniem obligātajā izglītības vecumā.

Patlaban līdzfinansējuma apmērs bērniem no pusotra līdz četriem gadiem ir 231 eiro, bet bērniem obligātajā izglītības vecumā –174,88 eiro, atzīmē domē.

«Ministru kabineta noteikumi paredz, ka pašvaldības līdzfinansējums privātai izglītības iestādei par pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu ir jāaprēķina, diferencējot izmaksas bērniem vecumā no pusotra līdz četriem gadiem un bērniem obligātās izglītības vecumā. Atbilstoši noteiktajai izmaksu aprēķināšanas metodikai, tagad tiks aktualizēts pašvaldības līdzfinansējums vienam bērnam mēnesī,» norāda domē.

Par grozījumiem Rīgas domes saistošajos noteikumos vēl lems deputāti Rīgas domes sēdē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas