Panākta jauna Brexit vienošanās

Boriss Džonsons

Lielbritānija un Eiropas Savienība (ES) panākušas jaunu Brexit vienošanos, ziņo BBC.

«Mums ir jauna, lieliska vienošanās, kas atgriež kontroli,» ar Twitter starpniecību paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson).

Jaunajam vienošanās līgumam būs nepieciešams britu parlamenta un Eiropas parlamenta (EP) atbalsts. Ziemeļīrijas unionisti (Democratic Unionist Party) teikuši, ka vienošanos neatbalstīs, kas rada šaubas par dokumenta izredzēm Lielbritānijas parlamentā.

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) teicis, ka panāktā vienošanās ir «taisnīga un samērīga». Gan viņš, gan Džonsons aicinājuši parlamentus apstiprināt dokumentu.

Lasiet arī: EP deputāti nobažījušies par budžetu, klimata pārmaiņām un Brexit

Džonsona ierosinājumi jaunajam Brexit līgumam paredzēja tikt vaļā no strīdīgā Ziemeļīrijas pagaidu noregulējuma, ko bija panākusi iepriekšējā britu premjere Terēza Meja (Theresa May), lai risinātu problēmas uz Īrijas un Lielbritānijas robežas. Atsakoties no šī ierosinājuma, Džonsons cerēja gūt atbalstu gan paša partijā, gan no unionistiem.

Tomēr jaunais plāns paredz, ka pret Ziemeļīriju būs īpaša attieksme nekā pret pārējo Lielbritāniju, kas nav apmierinājis unionistus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas