Panākta vienošanās par papildu 300 COVID-19 pacientu slimnīcas gultu atvēršanu

Apzinot slimnīcu kapacitātes, panākta vienošanās par papildu 300 slimnīcas gultu atvēršanu vai pārprofilēšanu, ceturtdien, 5.oktobrī, žurnālistiem pavēstīja Veselības ministrijas valsts sekretāre un Valsts operatīvās medicīniskā komisijas (VOMK) priekšsēdētāja Daina Mūrmane-Umbraško.

«Šī ir slimnīcu darbības pārkārtošana bez striktākiem ierobežojumiem jau uz iepriekš pieņemto lēmumu pamata,» sacīja Mūrmane-Umbraško.

Papildu gultu atvēršana sākusies jau šodien, tomēr, pēc valsts sekretāres paustā, tā turpināsies arī visu nākošās nedēļas pirmo pusi.

«Pietiekoši liels skaits [gultasvietu] ilgtermiņā varētu būt ne tikai Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, bet arī lielajās reģionālajās slimnīcās. Piemēram, Daugavpils Reģionālā slimnīca ir ļoti aktīva – viņi paši plāno pārprofilēt ap 100 gultām,» skaidroja Mūrmane-Umbraško, piebilstot, ka šis gultu skaita pieaugums būs arī reģionos.

Tāpat ministrijas pārstāve atklāja, ka šonedēļ nav nepieciešams spert kardinālākus soļus attiecībā uz veselības aprūpes pakalpojumu ierobežošanu. Šonedēļ tiek novērots, ka COVID-19 stacionēto pacientu skaits svārstās, kamēr arī pietiekošā daudzumā pacienti tiek izrakstīti, neradot pārāk lielu slodzi ārstniecības iestādēm.

Jau ziņots, ka iepriekš tika pieņemti vairāki lēmumi attiecībā uz slimnīcu kapacitāti, tostarp prasība nodrošināt 15% brīvo gultu fondu slimnīcām, kuras sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī nepieciešamība veidot tranzīta nodaļas, kur pacienti var uzturēties līdz tiek sagaidīts COVID-19 testa rezultāts.

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 367 COVID-19 gadījumi, kas ir līdz šim lielākais vienā diennaktī konstatētais sasirgušo skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī miruši trīs COVID-19 pacienti, kuriem bija apstiprināta inficēšanas ar COVID-19. Divi mirušie pacienti bijusi vecuma grupā no 70 līdz 75 un vēl viens – no 90 līdz 95 gadiem. Līdz šim ziņots par 88 personu nāvi, kurām bijusi apstiprināta inficēšanās ar COVID-19.

Vēl par šo tematu: COVID-19 Baltijā pēdējās 24 stundās. Latvijā – 367, Lietuvā – 999, Igaunijā – 131

Līdz šim saslimšana ar COVID-19 Latvijā ir apstiprināta kopumā 7 119 personām, savukārt no COVID-19 līdz izveseļojušās 1 444 personas.

Iepriekš augstākais vienā diennaktī atklātais gadījumu skaits bija 4.novembrī, kad tika konstatēti 313 COVID-19 gadījumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas