Panamas dokumentu ēnā atkāpjas Islandes premjerministrs

Demisionējušais Islandes premjerministrs Sigmundurs Gunlaugsons

Islandē 5.aprīlī atkāpies valdības vadītājs Sigmundurs Gunlaugsons (Sigmundur Gunnlaugsson), kuru pēc Panamas dokumentu nopludināšanas vaino par ārzonas uzņēmuma nedeklarēšanu, iekļūstot parlamentā, kā arī par interešu konfliktu.

Sabiedrības un politiskais spiediens pret premjerministru auga kopš 4.aprīļa, kad Reikjavīkā uz protesta akciju pulcējās vairāki tūkstoši cilvēku, opozīcijas partijas parlamentā ierosināja sarīkot valdības uzticības balsojumu, bet pats Gunlaugsons pauda apņēmību neatkāpties.

BBC vēsta, ka otrdien Gunlaugsons ticies ar Islandes prezidentu Olafuru Grimsonu (Olafur Grimsson) un aicinājis atlaist parlamentu un izsludināt ārkārtas vēlēšanas. Kad prezidents atteicies šādi rīkoties, Gunlaugsons īsi pirms uzticības balsojuma negaidīti paziņojis par atkāpšanos.

Nopludinātie Panamas juridiskās firmas Mossack Fonseca dokumenti liecina, ka Gunlaugsons pēc ievēlēšanas parlamentā 2009.gadā nav deklarējis savas daļas Panamā reģistrētā investīciju uzņēmumā Wintris, kas viņam piederējis uz pusēm ar sievu.

Savus 50% Wintris daļu viņš pārdevis sievai astoņus mēnešus pēc iekļūšanas parlamentā.

Attiecībā uz sievai piederošo uzņēmumu demisionējušais premjerministrs paziņojis, ka ģimene «neesot nekādi centusies slēpt šos līdzekļus no Islandes nodokļu iestādēm un šie ieguldījumi Wintris ir deklarēti premjerministra sievas nodokļu deklarācijā kopš 2008.gada, un Islandē tikuši atbilstoši maksāti nodokļi».

Ref: 111.111.103.3380

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas