«Panamas dokumentus» publicē internetā


Internetā 9.maijā publicēta tā saucamo «Panamas dokumentu» datu bāze ar dokumentiem, kas saistīti ar vairāk nekā 200 000 ārzonas banku kontiem vairāk nekā 20 ārzonas teritorijās dažādās valstīs.

Organizācija Starptautiskais Pētniecisko žurnālistu konsorcijs vietnē https://offshoreleaks.icij.org/ piedāvā lejupielādēt visu datu bāzi vai meklēt dokumentos minētās personas pēc vārda vai valstspiederības.

Organizācija datubāzi publiskojusi, neraugoties uz Panamas juridiskās firmas Mossack Fonseca prasību to nedarīt.

Uzņēmums noliedzis, ka savā darbībā būtu pastrādājis noziedzīgus nodarījumus, bet nopludinātie Mossack Fonseca dokumenti atklāj, kā bagāti un ietekmīgi cilvēki no dažādām valstīm izmanto ārzonas uzņēmumus, lai slēptu naudu no kontrolējošām iestādēm un maksātu mazākus nodokļus.

BBC vēsta, ka dokumentos atrodamas ziņas par uzņēmumiem, kas saistīti ar pašreizējiem Krievijas, Ukrainas un Argentīnas prezidentiem, kā arī ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu (David Cameron).

Jau vēstīts, ka saistībā ar «Panamas dokumentos» iekļautās informācijas nākšanu gaismā no amata atkāpies Islandes premjerministrs Sigmundurs Gunlaugsons (Sigmundur Gunnlaugsson).

BNN jau ziņoja, ka attiecībā uz Latviju dokumenti atklāj gan atklāj jaunas detaļas par Ventspils naftas īpašnieku struktūru šī gadsimta sākumā, gan apliecina Rietumu bankas atvērtību ārzonas kompāniju apkalpošanai.

Ref: 111.111.103.3466

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas