Pandēmijas dēļ aizkavēsies helikopteru Black Hawk piegādes NBS

Pandēmijas dēļ aizkavēsies moderno helikopteru Black Hawk piegādes Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), trešdien, 3.novembrī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē atzina NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

Plānots, ka pirmais Black Hawk lidaparāts NBS tiks piegādāts 2022.gada beigās, nākamies divi – 2023.gadā, bet atlikušais – 2024.gadā, skaidroja Kalniņš.

NBS komandieris nenoliedza, ka industrija aizkavējusi lidaparātu piegādi, aizbildinoties ar pandēmiju.

Gaisa spēku komandieris Viesturs Masulis pērn intervijā Aizsardzības ministrijas izveidotajam portālam sargs.lv pastāstījis, ka iepriekš noslēgtā vienošanās ar ASV par helikopteru Black Hawk iegādi paredzēja, ka 2022.gada beigās tiks piegādāti pirmie divi helikopteri, bet 2023.gada beigās – atlikušie divi.

Masulis arī toreiz pastāstīja, ka patlaban armijas rīcībā esošos četrus Mi-17 helikopterus plānots izmantot līdz 2025.gada beigām, bet pēc tam Latvijas armija no tiem atteiksies. Lēmumu par to, ko darīt ar Mi-17 pēc 2025.gada, pieņems Aizsardzības ministrija.

Jau ziņots, ka 2018.gada septembrī Ministru kabinets atbalstīja četru helikopteru Black Hawk iegādi aptuveni 175 miljonu eiro vērtībā, slēdzot starpvaldību līgumu ar ASV, kuras līdzfinansējums veido 15,5 miljonus ASV dolāru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas