Paneta: Alepo ir kā nagla Asada zārkā

Amerikas Savienoto Valstu Aizsardzības sekretārs Leons Paneta (Leon Panetta) izteicies, ka vardarbība, ko prezidents Bašars al Asads (Bashar al-Assad) īsteno Alepo pilsētā, galu galā kļūs par «naglu viņa zārkā».

Paneta paudis viedokli, ka krīze Sīrijā tikai padziļinās un ka prezidents Asads ar savu rīcību pietuvina pats savu nāvi. «Ja viņi turpinās šos traģiskos uzbrukumus saviem cilvēkiem… Es domāju, tie galu galā kļūs par naglu Asada zārkā,» viņš sacīja.

«Tas, ko Asads ir nodarījis un turpina nodarīt saviem cilvēkiem, liecina par to, ka šis režīms tuvojas beigām. Tas ir zaudējis jebkādu leģitimitāti. Nav vairs jautājuma par to, vai tas beigsies, bet gan – kad,» Paneta uzsvēra.

Viņš aicināja Asadu atkāpties no amata un atļaut valsts mierīgu pāreju uz demokrātiju. Tāpat viņš uzsvēra, ka tiks pieliktas visas pūles, lai nodrošinātu, ka Sīrijas ķīmiskie ieroči nenonāk nepareizajās rokās.

Tikmēr Sīrijas lielākajā pilsētā Alepo vēl joprojām turpinās asinsizliešana, ko valdošais režīms pamato ar centieniem sakaut teroristus.

Tiek ziņots, ka no Alepo aizbēguši ap 200 000 cilvēku, bet nav zināms, cik daudzi ir iesprostoti tajās pilsētas daļās, kur norit vissīvākās kaujas.

ANO Humānās palīdzības koordinatore Valērija Amosa (Valerie Amos) aicinājusi abas cīņā iesaistītās puses neaizskart civiliedzīvotājus un atļaut drošu piekļuvi humānās palīdzības organizācijām. Viņa uzsver, ka Alepo pilsētai steidzami ir nepieciešama pārtikas un dzeramā ūdens piegāde.

Tikmēr Asada režīmam lojālā armija sola, ka «pēc dažām dienām pilsētā atgriezīsies miers un drošība», uzsverot, ka cīņa ar nemierniekiem ir gandrīz uzvarēta, ziņo BBC.

Ref.110.000.102.1412

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas