Par 23 miljoniem pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistīs 49 000 bezdarbnieku

Imants Lipskis

Simtlatnieku programmas vietā no nākamā gada sākuma algotos pagaidu sabiedriskajos darbos divu gadu laikā plānots iesaistīt 49 000 bezdarbnieku, atklāj Labklājības ministrijas Darba departamenta direktors Imants Lipskis,

No tiem 2012. gadā darbos plānots iesaistīt 25 000 bezdarbnieku, bet 2013. gadā – 24 000 bezdarbnieku. Algoto pagaidu sabiedrisko darbu ieviešanai nepieciešami aptuveni 23,1 miljons latu, no tiem nākamgad – 11,7 miljoni latu, bet 2013. gadā – 11,3 miljoni latu, atzīst Lipskis,

Darba vietas tiks nodrošinātas tikai pašvaldībās un to aģentūrās, kā arī nevalstiskajās organizācijās, taču ne pašvaldības vai valsts kapitālsabiedrībās.

Bezdarbnieki darbā tiks iesaistīti uz četriem mēnešiem ar atlīdzību – 100 lati mēnesī uz rokas. Atlīdzība bruto būtu 110 lati, jo Labklājības ministrija plāno iekļaut arī pensijas apdrošināšanas daļu.

Uz darbu varēs pretendēt bezdarbnieki, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu, nav sasnieguši valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, ir reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā ilgāk nekā sešus mēnešus.

Turklāt pašvaldības būs tiesīgas prioritārā kārtā pirmos darbā iesaistīt tos bezdarbniekus, kam tas vairāk nepieciešams, ņemot vērā pašvaldību saistošajos noteikumos noteiktos kritērijus, uzsver Lipskis.

Valsts šajā darbā iesaistītajam cilvēkam nodrošinās bezdarbnieku atalgojumu ar sociālo apdrošināšanu, izdevumu segšanu par normatīvajos aktos paredzēto obligāto veselības pārbaužu veikšanu pasākumos iesaistītajiem bezdarbniekiem, izdevumu segšanu par bezdarbnieku apdrošināšanu nelaimes gadījumiem, kā arī dotāciju pasākuma organizētājam vai darbu vadītājam 90 latu apmērā.

Pasākuma īstenošanai nepieciešamā nauda tiks iegūta no Eiropas Savienības struktūrfondiem. LM ir vien seši miljoni latu, kas nav pietiekami, tādēļ nepieciešamos līdzekļus plānots iegūt no struktūrfondiem. Tomēr arī šādu līdzekļu kļūst arvien mazāk, tāpēc visus bezdarbniekus pasākumā iesaistīt nevarēs. Ja 2010. gadā tika apgūti 65 miljoni latu, un varēja strādāt ar pilnu atdevi, tad šogad tie ir 50 miljoni, nākamgad – 35 miljoni, un aiznākamgad – vēl mazāk, norāda labklājības ministre Ilona Jurševska, piebilstot, ka pamazām situācija darba tirgū tomēr uzlabojas, un parādās brīvas darba vietas, ko ar laiku kļūs vēl vairāk.

 

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Mūsu noziedzīgā valdība ilgstoši ņirgājās par simtlatniekiem. “Simtlatnieku programma” ir Latvijas Republikas noziegums pret savas valsts iedzīvotājiem. Sākotnēji simtlatniekos maksāja 100Ls, taču pēc kāda laika atalgojumu samazināja līdz 80Ls. Tā bija bezkaunība, jo valdības pārstāvji turpināja sev palielināt algas. Par laimi, VID Publiskajā datu bāzē ir atrodamas valsts amatpersonu deklarācijās. www6.vid.gov.lv/VAD Šajās deklarācijās ir norādīti amatpersonu ienākumi uz rokas jeb neto (pēc visu nodokļu nomaksas). Ar laiku “Simtlatnieku programmu” pārdēvēja par algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem. Taču šīs programmas būtība nemainījās. “Simtlatnieku programma” iesāka modernās verdzības laikmetu mūsdienu Latvijā. Pašlaik pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātie (simtlatnieki) saņem nieka 200€, lai gan minimālā alga valstī ir 500€ (bruto). Mūsdienu simtlatnieki saņem 2,5 reizes mazāk par minimālo algu! Tikai vergturi verdzību var nosaukt par labdarību. Uz kurieni mēs ejam? Uz tautas izmiršanu? Latviešu jau tā ir maz, nevajag mākslīgi vairot nabadzību. Dzimtbūšanas laiki ir sen beigušies! Lai Latvju Dievi piedod mūsu valdībai tās stulbumu, aprobežotību un hronisku empātijas trūkumu!!!
    Labklājību visiem vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    #tiesiskums #vienlīdzība #labklājība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #Skolnieciņš #svētbirzs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!