RD par 72 000 eiro iepirks juridiskos pakalpojumus

Rīgas domes Juridiskā pārvalde februāra sākumā noslēgusi trīs iepirkuma līgumus par juridisko pakalpojumu sniegšanu kopumā par 72 000 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija.

Apjomīgākais līgums, par 41 999 eiro (bez PVN), noslēgts ar zvērinātu advokātu Erlenu Kalniņu. Kalniņš agrāk bijis viens no Andra Grūtupa advokātu biroja vadošajiem advokātiem, bet 2012.gadā nolēmis praktizēt individuāli. Viņa vārds pēdējā laikā izskanējis, pārstāvot maksātnespējīgās Ominasis Latvia intereses, kā arī aizstāvot Grūtupa intereses tiesvedībā par goda un cieņas aizskaršanu.

Par 15 000 eiro Juridiskā pārvalde noslēgusi līgumu ar zvērinātu advokātu Uģi Grūbi, kurš plašāk zināms kā AS Parex banka bijušo īpašnieku un valdes locekļu Valērija Kargina un Viktora Krasovicka advokāts. Grūbe 2002.gadā bijis maksātnespējīgās apdrošināšanas kompānijas AK Alianse administrators, 1995.gadā bijis Bankas Baltija administrators, un šajā amatā par darbu saņēmis 28,46 eiro stundā. 1995.gadā viņš arī izvirzījis savu kandidatūru bankrotējušās Latvijas Depozītu bankas administratora amatam, taču Latvijas Banka to neakceptēja.

Savukārt trešais līgums par 15 000 eiro noslēgts ar zvērinātu advokātu, Eiropas Komersantu šķīrējtiesas prezidija priekšsēdētāju Edgaru Atlāci.

Visos iepirkumos konkrētie advokāti uzvarējuši kā vienīgie pretendenti.

Rīgas domes Juridiskā pārvalde neatklāj, kādiem nolūkiem Rīgas domei nepieciešams piesaistīt šos advokātus. «Noslēgtie līgumi ir par juridiskajiem pakalpojumiem Rīgas domes tiesību un likumisko interešu pārstāvībai Latvijas Republikas tiesās. Rīgas domes Juridiskā pārvalde uzskata, ka plašāka publicitāte par tiesvedības priekšmetu un nepieciešamo procesuālo darbību plānu var traucēt Rīgas domes tiesību un interešu pārstāvībai uzsāktajos tiesvedības civilprocesos, tādēļ pašvaldība sīkāku informāciju šobrīd nesniegs.»

102.000.102.6717

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas