Par akciju kotāciju biržā domā iepriekš neredzēti liels Baltijas uzņēmumu skaits

Nasdaq Baltijas tirgus vadītājs Indars Aščuks.

Par akciju kotāciju biržā pašlaik domā iepriekš neredzēti liels Baltijas uzņēmumu skaits, kas ļauj cerēt, ka jau šogad Baltijas biržās parādīsies jauni emitenti, intervijā prognozē biržas Nasdaq Baltijas tirgus vadītājs Indars Aščuks.

«Šogad ir vismaz divi uzņēmumi, kuri nevis hipotētiski domā par akciju kotāciju biržā, bet kuriem jau ir konkrēts plāns ar datumiem, kad tie plāno iziet publiskajā tirgū. Konkrētu uzņēmumu nosaukumus es, protams, nevaru saukt, bet saraksts ar uzņēmumiem, kuri plāno iziet biržā, pašlaik ir tik garš, kāds iepriekš nav bijis. Prakse liecina, ka ne visi no šiem uzņēmumiem savus plānus īstenos. Tas var notikt gan iekšēju, gan ārēju apstākļu iespaidā. Tomēr, jo vairāk ir uzņēmumu, jo lielāka ir varbūtība, ka vairums no tiem akcijas biržā sāks kotēt,» pauž Aščuks.

Viņš stāstīja, ka lielāku uzņēmumu interesi ir veicinājusi gan salīdzinoši veiksmīgā Baltijas ekonomiskā attīstība, gan lielā investoru interese par jaunām ieguldījumu iespējām, ko savukārt sekmē ļoti zemās obligāciju likmes.

«Runājot par Latviju, jāsaka, ka pamazām nomainās [arī] uzņēmēju paaudze. Biznesā gan kā akcionāri, gan kā uzņēmumu vadītāji nāk iekšā cilvēki, kuri savā pieejā ir atvērtāki, gatavi dalīties ar kontroli. Viņi pieņem domu, ka varbūt labāk lai pieder daļa no kaut kā lielāka, nevis pilnībā pieder kaut kas mazāks. Viņi ir gatavi sakārtot uzņēmuma korporatīvo pārvaldību pēc starptautiskiem standartiem,» komentē Nasdaq Baltijas tirgus vadītājs.

Viņš norāda, ka tas ir process, kas pamazām notiek. «Nav tā, ka jau pēc gada redzēsim milzīgas izmaiņas, tomēr pēdējo gadu laikā var novērot, ka tas tiešām notiek.»

Aščuks atgādina, ka pērn pēc ilgāka pārtraukuma jau notika divi veiksmīgi akciju sākotnējie piedāvājumi – LHV Group Tallinas biržā un HansaMatrix Rīgas biržā.

Tāpat Baltijā aug interese par obligāciju tirgu. «Turpina darboties gan esošie emitenti, gan parādījās virkne jaunu uzņēmumu, kuri iepriekš obligācijas nebija izlaiduši. Obligācijas turpina emitēt arī valsts. Šis tirgus ir ar pieaugošu līkni,» uzsver Aščuks.

Ref:224.000.103.898

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas