Par ASV kino letālo negadījumu tiesā vēršas filmēšanas elektriķis

ASV tiesā pret aktieri Aleku Boldvinu (Alec Baldwin) un citiem filmēšanas grupas locekļiem, kuri pieredzēja galvenās operatores nošaušanu filmas uzņemšanas laikā, vērsies filmēšanas grupas elektriķis, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Seržs Svetnojs (Serge Svetnoy) bijis draugs kinooperatorei Heilinai Hatčinsai (Halyna Hutchins), kura 21.oktobrī gāja bojā, kad kinofilmas uzņemšanas laikā Boldvins izšāva uz viņu no šaujamieroča, kurā aktieru darbam drošas patronas vietā atradās nāvējoša lode. Policija turpina notikušā izmeklēšanu, bet apsūdzības pagaidām nav izvirzītas ne Boldvinam, ne ar filmēšanas rekvizītu pārbaudi saistītiem darbiniekiem.

Lasiet arī: ASV operatores nošaušana nebija viena cilvēka kļūda, vērtē filmas rekvizitore

Sventojs filmas «Rūsa» («Rust») uzņemšanā strādājis par galveno elektriķi. Kā vīrietis norādījis preses konferencē trešdien, 10.novembrī, viņš iesniedzis civilprasību tiesā Losandželosas pilsētā norādot, ka filmēšanas laukumā piedzīvotā nolaidība radījusi viņam «nopietnas emocionālas ciešanas». 63 gadus vecais vīrietis arī sacījis, ka lode teju trāpījusi viņam un viņam trāpījušas šāviņa atlūzas. Civilprasība iesniegta pret Boldvinu un vēl ap 20 personām.

Ar paziņojumu nācis klajā arī advokāts, kurš aizstāv filmēšanas grupas šaujamieroču speciālisti Hannu Gutjeresu-Rīdu (Hannah Gutierrez-Reed), norādot, ka viņai nav zināms, kā tukšu patronu aptveres vietā liktenīgajā šaujamierocī nonākusi aptvere ar īstām patronām. «Mēs lūdzam veikt pilnu un visaptverošu visu faktu izmeklēšanu, ieskaitot īstās aptveres, un to, kā tās bija nokļuvušas butaforiju kastē, un kurš tās tur ielicis,» medijiem sacījis advokāts Džeisons Boulzs (Jason Bowles), vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas