Par gaļas paviljona vadītāju kļuvis ar «Saskaņu» saistīts cilvēks, kuru tiesā par zagtu automašīnu tirgošanu

Par Rīgas Centrāltirgus gaļas paviljona vadītāju ir izvēlēts Arturs Zolotihs, kurš ir saistīts ar Rīgas domē valdošo partiju Saskaņa un kurš tiek tiesāts par zagtu automašīnu tirgošanu organizētā grupā, raksta žurnāls Ir.

Zolotiham ir 29 gadi, bet policijas redzeslokā viņš nonācis īsi pēc divdesmitās dzimšanas dienas. Zolotihu kopā ar vēl pieciem puišiem 2009.gada septembrī aizturēja aizdomās par zagtu automašīnu pārdošanu. Kompānija saukta pie atbildības par zagtas mantas iegādāšanos un tirgošanu organizētā grupā, zinot, ka tā iegūta noziedzīgā ceļā.

Krimināllietu izskatījušas divas tiesu instances, atzīstot grupas dalībniekus par vainīgiem, bet spriedums vēl nav stājies spēkā, jo viens no tiesātajiem iesniedzis kasācijas sūdzību. Zolotihu tiesa atzinusi par vainīgu un piespriedusi nosacītu cietumsodu uz pusotru gadu.

Prokuratūras apsūdzībā teikts, ka banda ieguvusi zagtas automašīnas un pārdevusi tālāk, izjaucot spēkratus pa detaļām. Izmeklēšanā noskaidrots, ka 2009.gada jūlijā bija nopirktas divas zagtas mašīnas Audi, bet septembrī vēl viens zagts Audi. Pēdējo pirkumu izjaukt un pārdot banda nepaspēja, jo policija kompāniju aizturēja.

Rīgas rajona tiesa notiesājošu spriedumu lietā pasludināja pērn aprīlī. To pārsūdzēja viens no apsūdzētajiem Anatolijs Karpovs. Šā gada 25.janvārī Rīgas apgabaltiesa atstāja spēkā pirmās tiesu instances spriesto, proti, piecus apsūdzētos sodīja ar nosacītu cietumsodu, bet reālu brīvības atņemšanu uz gandrīz sešiem gadiem piesprieda vienam – Vadimam Dubrovskim, kurš pie atbildības saukts arī par nelikumīgām darbībām ar transporta dokumentiem.

Zolotiha advokāts Vladimirs Kelims informējis, ka puisis vainu atzinis jau no paša sākuma un tiesas piespriesto sodu pieņēmis kā pelnītu. Uzreiz pēc aizturēšanas 2009.gada rudeni Zolotihs pusgadu pavadīja cietumā, jo tāds bija tiesas noteiktais drošības līdzeklis.

Kopš pagājušā gada jūlija Zolotihs ir Centrāltirgus gaļas paviljona vadītājs. Centrāltirgus pārstāvis Ivars Jakovels apgalvojis, ka Zolotihs amatu ieguvis, pamatojoties uz personāla daļas rīkotā konkursa rezultātiem. Puisis par labāko esot atzīts, jo viņam bijusi iepriekšēja pieredze kā mazumtirdzniecības veikala vadītājam.

Uzņēmuma rīcībā neesot informācijas par Zolotiha iesaisti tiesvedības procesos, «bet paldies par sniegto informāciju, tuvākajā laikā to pārbaudīsim un izvērtēsim». Jakovels piebildis, ka tirgus gaidīs tiesas spriedumu un tad arī skatīsies, vai fakts, ka tirgus darbinieks ir tiesāts par smagu noziegumu, var kaitēt viņa tālākajai karjerai.

Darbu pašvaldības uzņēmumā Zolotihs ieguvis drīz pēc tam, kad par tirgus valdes locekli kļuva Andris Morozovs. Abus saista sports – Morozovs dibinājis sporta biedrības, kuru dalībnieks ir arī Zolotihs. Gan Zolotihs, gan Morozovs atteikušies komentēt, kā Zolotihs nokļuvis gaļas paviljona vadībā.

Zolotiha publicētās fotogrāfijas Facebook rāda, ka viņš aktīvi sporto kopā arī ar Saeimas deputātu no Saskaņas Andreju Elksniņu. Zolotihs redzams arī 2014.gada mītiņā pret bankas Citadele pārdošanu, kuru pirms Saeimas vēlēšanām organizēja Saskaņa un tai draudzīgās organizācijas.

Centrāltirgus ir Rīgas pašvaldībai 100% piederošs uzņēmums, kurā akciju turētāja pilnvarotais pārstāvis ir Saskaņas līderis Nils Ušakovs.

Ref:224.000.103.855

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas