bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte
LatviaLatvija

Par desmito tiesu plāno palielināt valsts budžeta tēriņus Saeimai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUNo valsts budžeta Saeimas izdevumiem nākamajam gadam plānots prasīt par aptuveni 2,6 miljoniem eiro vairāk nekā šogad, un lielāko daļu no papildu līdzekļiem paredzēts izlietot balsošanas sistēmas nomaiņai, drošībai un būvniecības lietām.

Nākamajam gadam Saeimas darbības nodrošināšanai paredzēti aptuveni 25,93 miljoni eiro, kurus segt plānots ar dotāciju no valsts budžeta aptuveni 25,15 miljonu eiro apmērā, un pašas Saeimas ieņēmumiem, kas paredzēti aptuveni 280 000 eiro apmērā.

Izdevumu sadaļā iekļauta arī pozīcijas – negatīva finansiālā bilance 500 000 eiro apmērā un finansēšana 500 000 eiro apmērā.

Salīdzinoši šogad Saeimas darbības nodrošināšanai piešķirti 23 miljoni eiro, no kuriem dotācija no valsts budžeta ir 22,56 miljoni un pašas Saeimas ieņēmumi ir paredzēti ap 450 000 eiro.

Līdz ar to valsts budžeta dotācija nākamgad paredzēta par aptuveni 11,5% jeb 2,6 miljoniem eiro lielāka nekā šogad.

Kā informēja Saeimas Preses dienestā, budžeta projektā paredzēts finansējums «vairākiem būtiskiem un neatliekamiem ieguldījumiem parlamenta infrastruktūrā», kas arī pamatā izraisot plānotā budžeta pieaugumu salīdzinājumā ar 2019.gadu.

Lielākos papildu izdevumus veidos elektroniskās balsošanas sistēmas nomaiņa Saeimas Sēžu zālē, Saeimas nama Jēkaba ielā 11 būvniecības darbu projektēšana un parlamenta drošības risinājumu ieviešana – katra no šīm trim iecerēm izmaksās 600 000 eiro.

Kā norāda Saeimā, viena no galvenajām prioritātēm ir novecojušās elektroniskās balsošanas sistēmas nomaiņa, lai nodrošinātu Saeimas sēžu norises pārvaldības un vadības procesu nepārtrauktību. Parlamentā skaidro, ka pašreizējās iekārtas ir kalpojušas kopš 1997.gada, un ražotājs vairāk nekā desmit gadus tām nenodrošina tehnisko atbalstu.

Pašreizējās balsošanas pultis vairs netiek ražotas un tām nav pieejamas rezerves detaļas, tāpēc pēdējo gadu laikā sabojājušās pultis nomainītas ar aparatūru, kas sakomplektēta no iepriekšējos gados nolietoto pulšu detaļām. Plānotās izmaksas aparatūras maiņai (balsošanas pultis, tulkošanas iekārtas, mikrofoni, tīklu komunikācijas u.c.) un programmatūras salāgošanai ar jauno balsošanas iekārtu ir 600 000 eiro, informēja parlamentā.

Attiecībā uz Saeimas namu Jēkaba ielā 11 parlamentā skaidro, ka tā ir ne tikai deputātu darbavieta, bet arī valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un ka būtiski ieguldījumi ēkā pēdējā laikā nav veikti.

Pēdējais kapitālais remonts daļā no Saeimas nama bijis pirms 40 gadiem, taču ne visā ēkā un ne visām konstrukcijām.

«Veicot Saeimas nama tehniskos apsekojumus, konstatēts, ka atsevišķi ēkas inženiertehniskie elementi ir sliktā stāvoklī, tādēļ jāveic to padziļināta izpēte, lai noskaidrotu problēmas apmērus un vai tas neapdraud ēkas turpmāku drošu ekspluatāciju. Tiek veiktas padziļinātas ekspertīzes, bet jau pašlaik var teikt, ka ēkas pagrabstāvā nākamajos trīs gados būs jāveic būtiski kapitālieguldījumi, tostarp jāveic ēkas pamatu hidroizolācija,» norāda Saeimas Preses dienestā.

Parlamentā skaidro, ka ēkas pamatiem trūkst gan horizontālās, gan vertikālās hidroizolācijas. Līdz ar to grunts mitrums brīvi migrē pa sienām un bojā tās. Tāpat tiek bojāta cokola apdare, kurai tādēļ ļoti bieži jāveic kosmētiskais remonts. Iekštelpās uz pagraba sienām mitruma ietekmē rodas izsāļojumi, kā arī sairst un atslāņojas apdares kārta. Bojājumus pastiprina arī neefektīva ventilācijas sistēma, kas nespēj izvadīt esošo mitrumu.

Saeimā norāda, ka nepieciešams arī atjaunot inženiertehniskās komunikācijas, piemēram, kanalizāciju, siltumtrases un elektrotīklus. Atsevišķi šo sistēmu elementi ir kritiskā stāvoklī, kas ir iemesls biežiem un neplānotiem remontdarbiem, kas, veicot kapitālus ieguldījumus, vairs nebūtu nepieciešami, prognozē likumdevēja pārstāvji. Tāpat atsevišķās vietās nepieciešams rast konstruktīvu risinājumu bojāto pārsedžu funkcionalitātes saglabāšanai.

«Kritiskā stāvoklī ir arī ēkas ziemeļu fasāde, kuru nepieciešams atjaunot. Tajā ir caurejošas plaisas, un šie bojājumi katru gadu arvien vairāk ietekmē ēkas konstruktīvos elementus. Ārsienas bojājuma dēļ sienās iekļūst mitrums, kas bojā sienas mūri. Tas var ietekmēt pārsegumu stiprību,» norāda parlamentā.

Saeimas nama būvniecības darbu projektēšanai paredzēti 600 000 eiro, bet kopumā ar ēkas Jēkaba ielā 11 uzturēšanu, tostarp kapitālajiem remontiem, nepieciešamās izmaksas plānotas 1,23 miljonu eiro apmērā.

Tāpat papildu izmaksas 350 000 eiro apmērā paredzētas nozīmīgiem kapitāliem ieguldījumiem, lai nodrošinātu citas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 16 atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām darba vides prasībām. No minētās kopsummas 150 000 eiro nepieciešami atbilstošu darba vietu nodrošināšanai, pilnveidojot vēdināšanas un izbūvējot kondicionēšanas sistēmu. Pašlaik karstā laikā atsevišķās telpās ir neatbilstošs mikroklimats un tiek pārsniegta pieļaujamā plus 28 grādu temperatūra, kā arī pieļaujamais oglekļa dioksīda daudzums telpā.

Ēkai Jēkaba ielā 16 no minētās kopsummas vēl 200 000 eiro nepieciešami būtiski novecojušās ugunsdrošības sistēmas nomaiņai

Papildu līdzekļi 600 000 eiro apmērā nākamgad paredzēti, lai nozīmīgi pilnveidotu parlamenta drošības risinājumus. Šie būs ilgtermiņa ieguldījumi drošības infrastruktūrā uz vismaz tuvākajiem desmit gadiem, norāda Saeimā.

Vienlaikus nākamgad plānots finansējums svinīgajiem pasākumiem par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas trīsdesmitgadei, kuru laikā 2020.gada 4.maijā tiks rīkota arī Saeimas svinīgā sēde, kas plānota Latvijas Nacionālās operas un baleta namā.

Tāpat ik gadu saskaņā ar likumu, pieaugot vidējai algai, nākamgad pieaugs arī deputātu atalgojums un 2020.gada Saeimas budžetā tam plānoti papildu 268 000 eiro.

Bez Saeimas darbības nodrošināšanas izdevumiem vēl aptuveni 142 000 eiro paredzēti iemaksām starptautiskajās organizācijās.

Saeimas budžeta pieprasījums 2020.gadam ir apstiprināts Saeimas Prezidijā un nodots Finanšu ministrijai iekļaušanai nākamā gada valsts budžeta projektā.

Atslēgvārdi: Aktuāli


Pievienot komentāru

Sākta garantēto atlīdzību izmaksa PNB Banka klientiem

Daļai klientu tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski.

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.

Nodokļu reformas atskaņas: Budžeta izdevumus aicina samazināt par 94 miljoniem

Nodokļu reformas ietekme joprojām ir būtiska un kompensējošie pasākumi ir nepietiekami, tādēļ padome uzskata, ka maksimāli pieļaujamie izdevumi nākamā gada budžetā nosakāmi par 94 miljoniem eiro mazāki nekā paredzēts budžeta projektā.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā palielinājies par 1,5%

Salīdzinot ar jūniju, jūlijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,2%. Toties salīdzinājumā ar pērnā gada jūliju kāpums ir 1,5%.

Iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju pieteikušies 37 uzņēmumi

Apkopojot uzņēmumu iesniegtos pieteikumus, iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju kopumā pieteikušies 37 uzņēmumi, kopumā ēnošanai piedāvājot 83 amata vietas savos uzņēmumos.

PVD apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību

Pārtikas un veterinārais dienests higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību.

Tramps atkārto aicinājumu atļaut Krievijai atgriezties «Lielajā septītniekā»

ASV prezidents Donalds Tramps atkārtojis aicinājumu atļaut Krievija atgriezties «Lielajā septītniekā» jeb G7, pasaules industriāli attīstītāko valstu valdību sadarbības forumā, uzsverot, ka ir labāk, ja Krievija atgriežas šo valstu vidū.

Pēc izdevumu pārskatīšanas FM izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu apmērā

Pēc izdevumu 2020.gadam pārskatīšanas izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu eiro apmērā. No tiem 48,1 miljons eiro novirzāms kopējās fiskālās telpas uzlabošanai.

Kaljulaida: Finanšu ministram Helmem vairs nav vietas valdībā

Pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu prezidente Kersti Kaljulaida pauda pārliecību, ka valdībā vairs nav vietas finanšu ministram Martinam Helmem.

Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam – 7,13 miljardi

Valsts pamValsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam ir aprēķināti 7 132,4 miljardu eiro apmērā un 2021.gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi – 7 332 miljardu eiro apmērā.

Lietuvas eirokomisāra kandidāts: «Zaļā» politika un digitalizācija ir Eiropas prioritātes

Stājoties Seima priekšā, Lietuvas ekonomikas ministrs Virgīnijs Sinkevičs, kuru virza eirokomisāra amatam, kā Eiropas prioritātes minēja «zaļo» politiku un digitālizāciju.

KNAB aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, notiek kratīšana

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta rītā aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonus

SIA Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonu eiro savukārt apgrozījums bijis 95,67 miljoni eiro, liecina uzņēmuma publiskotie dati.

Itālijā krīt valdība, izjūk labējo-populistu koalīcija

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņojis par atkāpšanos no amata pēc tam, kad neuzticības balsojumu bija rosinājusi labējā koalīcijas partija Līga ar premjerministra vietnieku Mateo Salvīni priekšgalā.

Jaunākie komentāri


-->