Par Dienas Biznesa izdevēja 100% daļu īpašnieku kļuvis Edgars Kots

Edgars Kots

Par laikraksta Dienas Bizness izdevēja SIA Izdevniecība «Dienas bizness» 100% īpašnieku kļuvis Izdevniecības Dienas mediji īpašnieks Edgars Kots, kurš tiek dēvēts arī par «bēdīgi slavenā trio – Lemberga, Šlesera un Šķēles» – cilvēku.

Proti, publiskajā telpā vairākkārt izskanējušas aizdomas, ka laikraksta Diena kontrole patiesībā ir Aivara Lemberga, Andra Šķēles un Aināra Šlesera rokās. «Papīros» uzrādītā vadība, visticamāk, vien izpilda trio norādījumus.

Kots apstiprināja, ka iegādājies 100% uzņēmuma daļas, kas līdz šim pastarpināti piederēja Jānim Maršānam un Jānim Svārpstonam. Darījuma summu Kots atturējās komentēt, jo tā esot konfidenciāla informācija.

Viņš apliecināja, ka pagaidām redakcijas sastāvā izmaiņas nav plānotas, tai esot jāturpina strādāt un sevi jāpierāda. Taču «štati tiks samazināti administrācijā».

Viņš arī piebilda, ka jautājums par Izdevniecībai «Dienas bizness» piemēroto Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sodu par vēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem paliek iepriekšējo īpašnieku pārziņā, un uz Kotu kā jauno īpašnieku neattiecas.

Kompānijas iepriekšējais īpašnieks bija SM Investīcijas, kas savukārt vienādās daļās pieder Jānim Maršānam un Jānim Svārpstonam, kas abi līdz šim bija arī Izdevniecība «Dienas bizness» patiesie labuma guvēji.

Jau ziņots, ka KNAB nolēmis, ka laikraksta Dienas Bizness izdevējam SIA Izdevniecība «Dienas bizness» valsts budžetā jāpārskaita 104 500 eiro par politisko aģitāciju, pārsniedzot tam pieļaujamos tēriņus.

Neilgi pirms 13.Saeimas vēlēšanām Dienas Bizness izplatīja divus speciālizlaidumus, kuros tika slavētas partijas KPV LV un Saskaņa. Katrs speciālizlaidums ticis nodrukāts 800 000 eksemplāru. Kā iepriekš vēstīja Latvija Televīzija, izdevniecība apgalvojusi, ka tā bijusi daļa no laikraksta abonēšanas kampaņas, savukārt KNAB uzskata, ka tā bijusi priekšvēlēšanu aģitācija.

KNAB Dienas Biznesam piemēroja 1 400 eiro naudas sodu. Lai neļautu jebkuram ar lielu naudu ietekmēt vēlēšanu rezultātus, tā sauktās trešās personas politiskajām reklāmām drīkst tērēt tikai aptuveni 6 000 eiro, savukārt, pēc KNAB aplēsēm, Dienas Bizness speciālizlaidumiem tērējis daudz vairāk.

Firmas.lv pieejamā informācija liecina, ka SIA Izdevniecība «Dienas bizness» reģistrēta 1993.gadā. Tās pamatkapitāls ceturtdien, 2.jūlijā, palielināts no 18 000 līdz 821 344 eiro. 2019.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1,384 miljoni eiro, bet zaudējumi 381 768 eiro.

Atbilstoši Firmas.lv informācijai uzņēmumam ir Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds 6 848 eiro apmērā.

Pagājušā gada rudenī Dienas Bizness pārtrauca iznākt kā ikdienas laikraksts. Kopš novembra tas tiek izdots iknedēļas žurnāla formātā.

Kots ir vienīgais SIA Izdevniecība «Dienas bizness» īpašnieks. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 10,925 miljoni eiro. 2018.gadā tas strādāja ar 2 197 745 apgrozījumu un 515 870 eiro zaudējumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas