Par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027 kļuvusi Liepāja

Par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027 kļuvusi pilsēta, kurā piedzimst vējš, – Liepāja!

Tas nozīmē, ka Liepājai būs gods pārstāvēt Latviju Eiropas kultūras kontekstā 2027.gadā.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika pasākums, kurā tika paziņota uzvarētājpilsētu, Nauris Puntulis (NA) pasākumā sacīja: «Šis patiešām ir izcils notikums!»

Kultūras ministrija norāda, ka pieteikumi konkursa fināla kārtā izvērtēti šādās kritēriju kopās: ieguldījums ilgtermiņa stratēģijā, Eiropas dimensija, kultūras un mākslas saturs, izpildes spēja, sabiedrības iesaiste un pārvaldība.

Jau ziņots, ka pirmajā konkursa kārtā savus pieteikumus Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027.gada titulam bija izvirzījušas deviņas Latvijas pilsētas – Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Kuldīga, Liepāja, Ogre un Valmiera.

Pēc trīs dienu tiešsaistes prezentācijām 2021.gada jūlija sākumā starptautiska un neatkarīga ekspertu komisija tālākai dalībai konkursā izvirzīja Daugavpils, Jūrmalas, Liepājas un Valmieras pilsētu; Jūrmalas pilsēta 2021.gada rudenī paziņoja par savu izstāšanos no konkursa.

Šogad kāda no trim finālam izvirzītajām Latvijas pilsētām Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu Latvijai iegūs jau otro reizi. Tālajā 2008.gadā pieteikumus Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 atlasei iesniedza Rīga, Cēsis, Jūrmala un Liepāja. Otrajai atlases kārtai tika virzītas Rīga, Liepāja un Cēsis. 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas gods tika piešķirts divām pilsētām – Latvijas galvaspilsētai Rīgai un Ūmeo pilsētai Zviedrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas