Par etniskās tīrīšanas atbalstīšanu Balkānu karā notiesā Serbijas izlūkdienestu bijušos vadītājus

ANO tiesa Nīderlandē piespriedusi cietumsodu bijušajam Dienvidslāvijas Valsts drošības dienesta priekšniekam un viņa vietniekam par palīdzēšanu serbu spēkiem pastrādāt slepkavības un etnisko tīrīšanu deviņdesmito gadu Balkānu karā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Trešdien, 30.jūnijā, ANO kara noziegumu tiesa Nīderlandes pilsētā Hāgā piespriedusi 12 gadu cietumsodu bijušajam Dienvidslāvijas Valsts drošības dienesta priekšniekam Jovicam Stanišičam un viņa vietniekam Franko Simatovičam.

Lasiet arī: ANO tiesa noraida Mladiča pārsūdzību par Bosnijas genocīda spriedumu

Tiesas prāvā prokurori apgalvojuši, ka krimināllietā pierādīts, ka Dienvidslāvijas un Serbijas prezidenta Slobodana Miloševiča valdība bijusi tieši iesaistīta kara laika represijās pret civiliedzīvotājiem Bosnijā un Horvātijā. Tiesa atzinusi par pierādītu, ka no 1991.gada augusta pastāvējis «kopējs noziedzīgs pasākums» ar mērķi izstumt iedzīvotājus, kuri nebija serbi, no daudzām teritorijām un ka šāds plāns bijis kopīgs Belgradas vadošajām politiskajām, militārajām un policijas amatpersonām.

Stanišičs un Simatovičs, kuri nu jau ir septiņdesmitgadnieki, nolieguši apsūdzības. Viņi tikuši attaisnoti pirmajā tiesas posmā, bet notikusi atkārtota tiesa, un tā noslēgusies ar abu bijušo serbu drošībnieku notiesāšanu, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas