Par Ever Given atbrīvošanu Suecas kanālā prasa iespaidīgu naudassodu

Milzu kravas kuģis Ever Given, kas uz nedēļu aizšķērsoja kustību pasaules kuģniecības artērijā Suecas kanālā, joprojām atrodas Ēģiptē. Kanāla administrācija vēlas piedzīt no kuģa īpašniekiem prāvu naudassodu par nodarītajiem zaudējumiem, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ēģiptes varasiestādes nevēlas ļaut kuģim aizceļot, kamēr nav saņēmušas 754 miljonu eiro lielu kompensāciju. Iestādes uzskata, ka šāda kompensācija pienākas par vērienīgajiem kuģa vilkšanas un kanāla rakšanas darbiem, kā arī par negūtajiem ienākumiem, ko negadījums liedzis iekasēt kanāla izmantošanas atļaujās no citiem kuģiem. Juridiski kuģis ir konfiscēts un ir uzsākts juridisks strīds starp Ēģiptes varasiestādēm un kuģa īpašniekiem, Japānas uzņēmumu Shoei Kisen Kaisha.

«Šobrīd kuģis ir oficiāli konfiscēts,» Ēģiptes valsts telekanālam sacījis Suecas Kanāla pārvaldes vadītājs Osama Rabī. «Viņi nevēlas neko maksāt.»

Lasiet arī: Suecas kanālā izkustināts iestrēgušais kuģis, kavēšanās ietekmēs pasaules tirdzniecības gada apjomu

Tiesvedība strīda atrisināšanai varētu būt ilga, tādēļ paralēli norisinās arī neformālas sarunas par naudassoda apmēru, vēsta The Guardian.

220 000 tonnu smagais konteinerkuģis Ever Given, kas peld zem Panamas karoga un kuru kravas pārvadājumiem izmanto Taivānas uzņēmums Evergreen Marine, šķērsām Suecas kanālam iestrēga 23.martā. Kravu pārvadājumiem svarīgo jūras ceļu tas paralizēja aptuveni nedēļu, līdz tika izkustināts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas