Par Vienotības vadītāja amatu varētu cīnīties Piebalgs un Smiltēns

Andris Piebalgs

Pirmajās dienās oficiāli vēl nav izvirzīts neviens kandidāts Vienotības priekšsēdētāja amatam, tomēr paraksti tiekot vākti, lai pieteiktu šim amatam bijušo eirokomisāru Andri Piebalgu un Saeimas deputātu Edvardu Smiltēnu.

Savukārt pašreizējā partijas vadītāja Solvita Āboltiņa uz šo amatu, visticamāk, nekandidēs, liecina neoficiālā informācija. Pagaidām Āboltiņa gan atturas komentēt savu lēmumu, vai plāno kandidēt uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viņa savu lēmumu plāno paziņot partijas biedriem svētdien, 10.aprīlī, kad Vienotības pārstāvji kopīgi apmeklēs teātra izrādi.

Pašlaik partijas nodaļas spriež par iespējamiem kandidātiem, ko virzīt šim amatam. Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš paudis, ka Piebalgu Vienotības priekšsēdētāja amatam virzīs gan partijas politiķi Eiropā, gan vietējie un reģionālie līderi, gan par iekšējiem opozicionāriem dēvētie politiķi. Kariņš šajās dienās vācis parakstus Piebalga atbalstam Briselē, tomēr drīzumā viņš būs Latvijā un turpinās parakstu vākšanu šeit.

Tikmēr vairāku nodaļu pārstāvji plāno šim amatam virzīt arī Smiltēnu. Cēsu novada nodaļas vadītājs Māris Baltiņš apliecināja, ka aptaujātas vairākas nodaļas un tiks savākti nepieciešamie paraksti Smiltēna izvirzīšanai. Baltiņš uzsvēra, ka nepieciešamie paraksti «noteikti būs», bet sīkāk nevēlējās komentēt. Viņaprāt, jādod iespēja Vienotību vadīt jaunākās paaudzes cilvēkiem, lai būtu «svaigums» partijā.

Piebalgs iepriekš norādīja – ja viņš tiks izvirzīts kā Vienotības priekšsēdētāja amata kandidāts, tad neatteiksies no pretendēšanas uz šo posteni. Arī Smiltēnam esot grūti iedomāties, ka viņš varētu pateikt «nē», ja reģionālo nodaļu pārstāvji virzīs viņu partijas priekšsēdētāja amatam.

Tikmēr Saeimas deputāts Andrejs Judins, kurš iepriekšējā Vienotības kongresā pretendēja uz partijas vadītāja amatu, šoreiz uz šī politiskā spēka priekšsēdētāja amatu kandidēt neplāno. Arī Ints Dālderis, kurš savulaik kandidēja uz Vienotības Saeimas frakcijas vadītāja amatu, nedomā par kandidēšanu uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viņš sacīja, ka arī nav uzrunāts par iespējamo kandidēšanu.

Partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars apliecināja, ka pagaidām nav oficiāli izvirzīto kandidātu partijas priekšsēdētāja amatam.

Kā ziņots, Vienotības valde vienojās sasaukt politiskā spēka ārkārtas kongresu jau 4.jūnijā, nevis oktobrī, kā tas bija plānots iepriekš.

Kandidātus uz partijas vadību var izvirzīt no 5.aprīļa līdz 18.aprīļa plkst.17. Kandidātus valdes priekšsēdētāja un domes priekšsēdētāja amatam var izvirzīt vismaz 15 partijas biedri, bet valdes locekļa amatam – desmit.

Ref: 102.000.102.12373

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas