Pēc Nemiro ziņojuma spriedīs par Conexus akciju pirmpirkuma tiesību izmantošanu

Par to, vai valstij ir vai nav nepieciešams izmantot Krievijas valsts kontrolētajam dabasgāzes koncernam Gazprom piederošo Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid (Conexus) akciju pirmpirkuma tiesības, koalīcija diskutēs pēc tam, kad informāciju šajā jautājumā sniegs ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), žurnālistiem norādīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers skaidroja, ka valdību veidojošās partijas vēl nav spriedušas par šo jautājumu.

Neviens no koalīcijas partneriem arī pagaidām nav formulējis oficiālu pozīciju par to, kādu lēmumu šajā jautājumā pieņemt.

Jau vēstīts, ka 34,09911% Conexus akciju izsolē, kas 30.decembrī notika Gazprom elektroniskajā tirdzniecības platformā, noskaidrots akciju paketes pircējs, paziņojusi Krievijas kompānija. Izsolē piedalījās divi pretendenti. Uzvarētājs pagaidām netiek atklāts.

Izsolē, iespējams, ir uzvarējis kāds starptautisks fonds, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Sīkāka informācija par to, kas ir izsoles uzvarētājs, provizoriski varētu būt zināma tuvāk janvāra vidum.

Conexus ir slēgta akciju sabiedrība. Kompānijas lielākais akcionārs ir Latvijas valstij piederošais Augstsprieguma tīkls (34,36%), kamēr Gazprom pieder 34,1%, bet Marguerite Fund – 29,06% akciju.

Conexus tika dibināts 2016.gadā reorganizācijas rezultātā, no Latvijas gāzes nodalot dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas darbības virzienus.

Ekonomikas ministrijā iepriekš apliecināja, ka pēc Gazprom piederošās Conexus akciju paketes izsoles noslēguma valdība varēs lemt, vai izmantot vai neizmantot pirmpirkuma tiesības.

Ja valdība nolemtu neizmantot pirmpirkuma tiesības, tad saskaņā ar Nacionālās drošības likumu (NDL) tiks veikta izsoles uzvarētāja pārbaude. Saskaņā ar NDL valdība lemj par personas ietekmes saglabāšanu vai atļauju ietekmes iegūšanai nacionālajai drošībai nozīmīgās komercsabiedrībās, kā arī par atļauju kritiskās infrastruktūras nodošanai valdījumā vai īpašumā citai personai.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) vadītājs Rolands Irklis iepriekš sacīja, ka SPRK savukārt vērtēs, vai jaunais akcionārs atbilst Eiropas Savienības direktīvas un Enerģētikas likuma prasībām, proti, vai tas nav saistīts ar dabasgāzes piegādi vai tirdzniecību. Ja šādas problēmas netiks konstatētas, SPRK sniegšot atzinumu, ka Conexus ir izpildījis nosacījumus, kuri bija iekļauti pagājušā gada lēmumā par sertifikāciju, un ka visas sertificēšanas prasības ir izpildītas, norādīja Irklis.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. ieraugot rakstelī par dabasgāzes pazemes glabātavu titulbildes propāna balonus, saprotu ka žurnaļugu izglītības un loģiskās domāšanas līmenis drīz jau būs ar treknu – zīmi…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas