Par investīcijām Latvijā interesējušies vairāki desmiti tūkstoši ārvalstu investoru

Kopš Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir veicis būtiskus uzlabojumus ārvalstu investoru apkalpošanā, par investīcijām Latvijā interesējušies vairāki desmiti tūkstoši potenciālo ārvalstu investoru, norāda dienestā.

Tāpat dienesta pārstāvji uzsver, ka VID cieši sadarbojas arī ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, sniedzot potenciālajiem investoriem konsultācijas nodokļu un muitas jomā gan krievu, gan angļu valodā.

2018.gada 11 mēnešos 60,4% valsts budžeta ieņēmumu nodrošināja tieši starptautiskie un lielie nodokļu maksātāji, atzīmē dienestā.

Pēc VID vēstītā, Krievijas un Baltkrievijas nodokļu maksātājus pārsvarā interesē tādas tēmas kā reģistrācijas kārtība Pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā un uzņēmumu ienākuma nodoklis nerezidentiem, savukārt, Polijas, Spānijas un Ķīnas nodokļu maksātājus VID ir konsultējis par nodokļu aprēķināšanu nerezidentu darba algām un tām pielīdzinātām izmaksām, ievedmuitas tarifiem, darbinieku nodarbināšanu filiālē Latvijā un komercaģenta nodarbināšanu Latvijā.

Izmantojot šovasar VID tīmekļa vietnē izveidoto sadaļu Investē Latvijā, tās krievvalodīgo versiju galvenokārt ir apmeklējuši Krievijas un Lietuvas iedzīvotāji, taču interese bijusi arī no Baltkrievijas, Igaunijas un Vācijas potenciālajiem investoriem. Savukārt šo pašu sadaļu angļu valodā visbiežāk skatījušies lietotāji no Zviedrijas, Lietuvas, Somijas un Apvienotās Karalistes. Šajās sadaļās ārvalstu investori, plānojot sākt uzņēmējdarbību Latvijā, var iepazīties ar koncentrētu informāciju par nodokļiem un VID sniegtajiem pakalpojumiem.

Lielos un starptautiskos nodokļu maksātājus apkalpo VID Nodokļu pārvaldē īpaši šim nolūkam izveidota daļa, kas ikdienā administrē maksājumus, pieņem un pārbauda to iesniegtās deklarācijas, kā arī sniedz individuālās konsultācijas. Uzlabojumi veikti arī VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), kuru ikdienā izmanto uzņēmumu finansisti un grāmatveži. Lai valoda nekļūtu par šķērsli, EDS darbojas Hugo.lv mašīntulkošanas serviss, kas piedāvā lietotājiem EDS saskarnes tulkojumu angļu un krievu valodā.

VID atgādina, ka uzdot interesējošos jautājumus angļu vai krievu valodā, vai pieteikties klātienes konsultācijai VID var arī rakstot uz speciāli šim nolūkam izveidotu e-pasta adresi InvestinLatvia@vid.gov.lv.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas