Par jauno Rīgas policijas priekšnieku iecelts pulkvedis Juris Šulte

Jaunieceltais Rīgas policijas priekšnieks Juris Šulte

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis par jauno VP Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku nozīmējis pulkvedi Juri Šulti.

Policijas priekšnieks Ķuzis pastāstīja, ka Šulte karjeru policijā sācis vienā no Rīgas policijas iecirkņiem, vadījis slepkavību izmeklēšanas nodaļu un piedalījies daudzās nopietnās operācijās. Turklāt Šultem ir ne tikai praktiskā darba pieredze, bet arī administratīvā pieredze. Šulte līdz šim ieņēma VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieka, Izmeklēšanas atbalsta pārvaldes priekšniek amatu.

Šultem kā galvenās prioritātes izvirzītas izmeklēšanas kvalitātes uzlabošana, reaģēšana sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, policijas redzamība un pieejamība. «Prioritāte ir kvalitāte un kapacitāte. Tāpat ir tekošās jomas, kurās uzmanība jāpievērš, piemēram, sadzīviskajai vardarbībai un ekonomiskajiem noziegumiem,» uzsvēr VP priekšnieks.

Ķuzis ziņo, ka Rīgas reģionā ir lielākais noziegumu apjoms Latvijā, līdz ar to Šultes vadītajai pārvaldei ir lielākais darba apjoms.

Savukārt portāls delfi.lv iepriekš vēstīja, ka Ķuzis aizvadītajā nedēļā skaidroja, ka pie finiša par to, kurš būs jaunais VP Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks, tiks nonākts pēc 4.maija svētkiem. Konkurss minētajā gadījumā netika rīkots un Ķuzis pats bija apzinājis potenciālo kandidātu loku.

«Nebija tā, ka man būtu daudz kandidātu starp kuriem izvēlēties labāko, taču tādi bija un faktiski esmu pieņēmis lēmumu par labu vienam kandidātam, kurš pēc visu formalitāšu nokārtošanas tiks izvirzīts,» sacīja Ķuzis.

Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka amats ir viens no nozīmīgākajiem amatiem VP struktūrā, turklāt šī amata ieņēmējs vienlaikus ir VP priekšnieka vietnieks.

BNN iepriekš vēstīja, ka līdzšinējais VP priekšnieka vietnieks, Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks ģenerālis Guntars Marķitāns pieņēmis lēmumu ar ceturtdienu, 23.martu, pamest dienestu Valsts policijā, ņemot vērā likumā noteiktā izdienas vecuma sasniegšanu.

Pēc Marķitāna lēmuma pieņemšanas pamest dienestu, VP priekšnieka vietnieka, Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka pienākumus no ceturtdienas, 23.marta, sāka pildīt Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Aleksandrs Bukēvičs, iepriekš tika vēstīts.

Kā ziņots iepriekš, Marķitāns iesaistījies skandālā, pārkāpjot ātrumu uz ceļa.

Nekā personīga rīcībā esošā informācija norādīja, ka Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns vadījis dienesta automašīnu, ko par ātruma pārkāpumu apturējusi pretim braucošā ceļu policijas ekipāža. Marķitāns notiekošo centies pavērst sev izdevīgā virzienā, sakot, ka veic policistu pārbaudi, tāpēc notikumu vietu pametis nesodīts.

Ref’: 225.000.103.835

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas