Par Jaunzemes iecelšanu VID ģenerāldirektora amatā lems jaunā valdība

Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amatam izvirzītā bijusī Konkurences padomes vadītāja, līdzšinējā Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja Ieva Jaunzeme

Par Ievas Jaunzemes iecelšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatā būs jālemj jaunai valdībai, norāda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Pagājušā gada izskaņā Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma pieļāva, ka gadījumā, ja 2018.gadā netiks izveidota jaunā valdība, janvāra sākumā aizejošajā valdībā varētu lemt par Jaunzemes iecelšanu VID ģenerāldirektora amatā.

Tomēr Reizniece-Ozola sacīja, ka viņa minēto jautājumu nevirzīs izskatīšanai aizejošās valdības pēdējā sēdē, bet to plānots iesniegt izskatīšanai jaunās valdības pirmajā sēdē.

Šādu lēmumu aizejošās valdības finanšu ministre pamatoja ar apstākli, ka jaunajai VID vadītājai būs lielāks mandāts, ja viņu amatā apstiprinās jaunā valdība.

Jau vēstīts, ka konkursa komisija VID vadītāja amatam izvirzījusi Jaunzemi. Jaunzeme patlaban ir Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja, bet iepriekš viņa bijusi valsts sekretāre Labklājības ministrijā. Tāpat potenciālā VID ģenerāldirektore sešus gadus vadīja Konkurences padomi, bet pirms tam bija padomniece Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā. Jaunzeme arī četrus gadus bija ģenerāldirektore Latvijas Darba devēju konfederācijā.

VID ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad naktī uz 2018.gada 10.martu negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Viņa dienestu vadīja kopš 2016.gada novembra.

Vēlāk uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, kurā uzvarēja bijušais Latvijas Televīzijas valdes loceklis Māris Skujiņš, taču viņš savu kandidatūru atsauca pēc tam, publiski izskanēja bažas par viņa reputāciju. Skujiņš gan šīs bažas noraidīja, saucot tās par «melu kampaņu».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas