Par karu slavinošu simbolu zīmēšanu uz trotuāra vīrietis saņem 200 eiro sodu

Vīrietim par Krievijas kara slavinošu simbolu uzzīmēšanu Valsts policija piemēro 200 eiro sodu.

Kā BNN uzzināja policijā, sestdien, 7.maijā, ap pulksten 22.00, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes inspektors, atrodoties Rīgā no darba brīvajā laikā, pamanīja kādu vīrieti, kurš Dzelzavas ielas krustojumā ar G. Astras ielu, uz trotuāra ar krītu uzzīmēja vairākus Krievijas kara slavinošus simbolus – Z, V, ZOV.

Policists, pamanot likumpārkāpumu, nekavējoties izsauca Valsts policijas kolēģus un tikmēr personu aizturēja.

Valsts policijas ekipāžai ierodoties notikuma vietā, vīrietis tika nogādāts iecirknī procesuālo darbību veikšanai. Skaidrojot aizturētā vīrieša motivāciju atainot šādus simbolus, persona noliedza to saistību ar kara slavinošiem simboliem, bet gan skaidroja, ka no šiem burtiem esot rakstījis savu vārdu, lai gan personas vārdā un uzvārdā nav šādu burtu kombināciju. Jāatzīmē, ka vīrietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

Jau tajā pašā dienā par fiksēto likumpārkāpumu Valsts policijas Rīgas Teikas iecirknis uzsāka administratīvo procesu par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā, kā arī uzreiz piemēroja naudassodu 200 eiro apmērā.

Valsts policija jau vairākkārt ziņojusi, ka saistībā ar dažādiem likumpārkāpumiem, kas ir saistībā ar Krievijas karu Ukrainā absolūti lielākajā skaitā gadījumu tiek fiksēti tieši Krievijas karu slavinoši simboli, kas uzzīmēti vidē vai uz infrastruktūras objektiem.

Konstatējot šādus gadījumus, tiek ierosinātas gan resoriskās pārbaudes, gan administratīvie procesi, lai skaidrotu notikušā apstākļus un sauktu pie atbildības personas, kas tās atainojušas.

Policija rūpīgi seko līdzi norisēm sabiedrībā un pievērš pastiprinātu uzmanību jebkādām viedokļu un darbību izpausmēm, kas saistīti ar agresiju pret Ukrainas bēgļiem vai atbalstu Krievijas karam Ukrainā un aicina arī iedzīvotājus ziņot, zvanot 110, ja tiek manīti likumpārkāpumi, aizdomīgas personas vai sabiedriskās kārtības apdraudējums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas