Par KP vadītāju izraudzīts bijušais VID Nodokļu pārvaldes direktors Juris Gaiķis

Juris Gaiķis

Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja amata konkursā par uzvarētāju atzīts Veselības un darbnespējas ekspertīzes ārstu valsts komisijas vadītājs, bijušais Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes direktors Juris Gaiķis, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) rīkojuma projekts, kas iesniegts izskatīšanai nākamnedēļ, 8.septembrī, gaidāmajā valdības sēdē.

No EM sniegtās informācijas izriet, ka Gaiķis atzīts par konkursa uzvarētāju, ņemot vērā viņa iepriekšējo pieredzi un sasniegtos darba rezultātus – iestādes darba procesu optimizāciju, pakalpojumu kvalitātes uzlabojumus, darbinieku piesaistes, motivācijas un attīstības politikas izstrādi. 

«Gaiķis spēj definēt un pārvērst darbībā iestādes attīstības stratēģisko vīziju, ko pierādījis, vadot Veselības un darbnespējas ekspertīzes ārstu valsts komisiju. Gaiķis ir precīzi identificējis KP galvenos darbības virzienus, izaicinājumus un piedāvājis to risinājumus. Sniegtajās atsauksmēs pretendents tiek raksturots kā ļoti mērķtiecīgs, uz rezultātu orientēts vadītājs, kam svarīga operatīva un efektīva rīcība,» norāda EM.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Gaiķis Latvijas Universitātē ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnēs. Atbilstoši VID datu bāzē pieejamai informācijai, VID viņš strādāja kopš 2001.gada.

BNN jau vēstīja, ka līdzšinējā KP vadītāja Skaidrīte Ābrama janvāra sākumā paziņoja, ka viņa pēc pašas vēlēšanās 15.aprīlī amatu pametīs. Ābrama KP vadītājas amatu ieņēma kopš 2012.gada 26.jūnija. Uz otro termiņu iestādes vadītājas amatā viņa tika apstiprināta 2017.gadā.

Ābrama toreiz atzina, ka amatu pamet personisku iemeslu dēļ. Viņa noliedza, ka kāda pārraugāmā nozare vai politiķi būtu izdarījuši kādu spiedienu. Turklāt, ja šādu spiedienu izjustu, amatu, tieši otrādi, nepamestu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas