Par kovida sertifikātu viltošanu piespriež nosacītu cietumsodu un sabiedriskos darbus

Ekonomisko lietu tiesa divām personām, tostarp kādam veselības aprūpes sistēmas darbiniekam, piespriedusi nosacītus cietumsodus un sabiedrisko darbu lietā par fiktīvu vakcināciju pret kovidu, liecina publiski pieejamais spriedums.

Medicīnas darbinieks apsūdzēts par to, ka būdams valsts institūcijas pilnvarota persona gan pats, gan ar starpnieka iesaisti pieprasīja un pieņēma materiālas vērtības par fiktīvu vakcināciju. Tāpat šis cilvēks apsūdzēts par to, ka patvaļīgi piekļuva automatizētās datu apstrādes sistēmas resursiem, kā arī veica apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu automatizētā datu apstrādes sistēmā.

Savukārt otrs lietā apsūdzētais atbalstīja materiālu vērtību prettiesisku pieprasīšanu un pieņemšanu.

Medicīnas sistēmas darbinieks bija pilnvarots nodrošināt precīzu pacientu datu apstrādi saistībā ar vakcinācijas pret Covid-19 organizēšanu un potes dokumentēšanu e-veselības sistēmā.

Pērn oktobrī kāda izmeklēšanā noskaidrota persona vērsās pie minētā vīrieša, lai noskaidrotu cilvēkus, kuri izgatavotu viltotu vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu.

Medicīnas darbinieks norādīja, ka šāda informācija ir zināma un noskaidros to detalizētāk.

Vēlāk abi vēlreiz sazinājušies un medicīnas darbinieks pieprasījis 1 000 eiro par it kā notikušu vakcināciju pret Covid-19 divām personām ievadīšanu e-veselības sistēmā, tādējādi padarot pieejamus kovida sertifikātus. Nauda esot bijusi jāmaksā divās daļās.

No sprieduma izriet, ka izmeklētāji jau bija sākuši speciālo izmeklēšanas eksperimentu un medicīnas darbiniekam tika nosūtīti divu personu dati.

Pēc tam nauda tika savākta, izmantojot lietā apsūdzēto starpnieku.

Medicīnas darbiniekam tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem un probācijas uzraudzību uz vienu gadu.

Tāpat tiesa nolēma atņemt tiesības ieņemt ārstniecības iestādes klientu un pacientu reģistratora amatu uz diviem gadiem. Tiesa gan brīvības atņemšanas sodu noteica nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Otrajai lietā apsūdzētajai personai tiesa piemēroja 150 stundas sabiedriskos darbus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas