Par narkotiku kontrabandu aiztur Ieslodzījumu vietu pārvaldes apsargu

Uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumā pret 1989.gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kurš strādā Ieslodzījuma vietu pārvaldē, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde.

Kā ziņo pārvaldē, VAS Latvijas pasts Lidostas vēstuļu šķirošanas daļā kādā sūtījumā no Lielbritānijas š.g. septembrī tika konstatētas, iespējams, narkotiskās vielas – zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes masa un gaišas krāsas kristāliska viela. Tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1 panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Izņemtajām vielām nozīmēja ķīmisko ekspertīzi, kas apstiprināja, ka pasta sūtījumā atradās marihuāna un amfetamīns.

Kriminālprocesa ietvaros speciālo izmeklēšanas darbību rezultātā tika aizturēta persona, kura pēc minētā pasta sūtījuma bija ieradusies kādā VAS Latvijas Pasts nodaļā.

Tāpat VID atzīmē, ka, veicot kratīšanu aizturētās personas dzīvesvietā, tika izņemti vairāki iepakojumi, kuros, iespējams, atradās narkotiskās vielas, iesākta cigarete, kurā, iespējams, atradās apdegusi marihuāna, marihuānas smēķēšanas ierīce, paštaisīta pīpe un citi priekšmeti marihuānas sagatavošanai un lietošanai. Precīzs personas dzīvesvietā izņemto narkotisko vielu daudzums tiks noteikts ekspertīzē.

Persona ir atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 190.1 panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm – par narkotisko vielu kontrabandas faktu. Aizdomās turētājai personai ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

VID atgādina, ka narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība un sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem. Tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas