bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 23.09.2019 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LatviaLatvija

Par Norvēģijas finansējumu Olaines cietuma teritorijā veidos mācībām domātu cietuma paraugkorpusu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUAr Norway Grant programmas jeb Norvēģijas finanšu instrumenta palīdzību tiks veicināta Valsts Probācijas dienesta (VPD) darbinieku sagatavošanai «modernai sodu izpildei Latvijā», notikušajā programmas Korekcijas dienesti atklāšanas pasākumā sacīja Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Programmas laikā Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) veidos mācību centru jeb apmācībai paredzētu ieslodzījuma vietas paraugkorpusu Olaines cietuma teritorijā. Projektā Olaines cietuma teritorijā tiks izbūvēts mācību centrs un atklātā režīma cietuma paraugkorpuss. Projekta mērķis ir radīt modernas telpas un saturu korekcijas dienestu darbinieku apmācībai, turpmāk sagatavojot personālu mūsdienīgas sodu izpildes nodrošināšanai.

Kronbergs pauda cerību, ka drīzumā tiks saņemts finansējums Liepājas cietuma būvniecībai un šie VPD darbinieki varēs savas zināšanas izmantot tur.

Valsts sekretārs vērtēja, ka Latvijai jau vairāk nekā 15 gadus bijušas izcilas attiecības ar Norvēģijas valdību un ekspertiem korekcijas jomā. Viņš skaidroja, ka patlaban uzsāktās trešās fāzes darbi ilgs līdz 2024.gada beigām.

«Mēs daudz darām un nebaidāmies ne no darba, ne no izaicinājumiem. Tas ir pierādījies mūsu kopējā sadarbībā ar Norvēģijas kolēģiem. Ja kādam trešās fāzes projekts ievieš nelielas pārdomas, tad es gribētu teikt ar dzejnieku vārdiem – kas darbu nedara, tas darbu runā, kas darbu nespēj, tas darbu kritizē, kas darbu dara, tas klusē un darbs par viņu runā, tā pirms 100 gadiem teica Rainis. Strādāsim kopīgam mērķim klusējot, lai paveiktais pēc tam runā mūsu vietā,» uzrunu noslēdza Kronbergs.

Savukārt Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Odegards uzsvēra, ka Latvija un Norvēģija ir mazas valstis, kuras kopā strādājot var sasniegt lielas lietas, un ar Norway Grant programmas palīdzību tiek veidota drošāka, mierīgāka un humānāka sabiedrība.

Viņš norādīja, ka ar programmu Korekcijas dienesti tiks uzsākta Latvijas-Norvēģijas sadarbības trešā fāze, kura būvēta uz iepriekšējo sadarbības posmu veiksmēm. Vēstnieks uzteica Latvijas paveikto, sadarbojoties ar Norvēģijas atbildīgajām iestādēm visos līmeņos. Osdegards pauda cerību, ka jaunā programma būs vēl viens izcilības paraugs.

TM Projekta departamenta direktors Agris Batalauskis norādīja, ka Norvēģijas finanšu instrumenta mērķis ir mazināt starpību starp korekcijas iestādēm Eiropā. Viņš arī pauda lepnumu par jau sasniegto, uzsverot, ka gan sadarbība, gan rezultāti ir bijuši lieliski. Kā pozitīvu piemēru Batalauskis izcēla paveikto Olaines atkarīgo centra izveidē.

Savukārt skatoties nākotnē, Batalauskis uzsvēra, ka programma tiks īstenota līdz 2024.gada beigām. Viņš uzteica visus projekta īstenošanā iesaistītos dalībniekus. Īpašu pateicību Bataluskis veltīja IeVP, norādot, ka tieši IeVP strādāja ļoti cītīgi, lai šodien varētu notikt atklāšanas pasākums. Pateicības vārdus Batalauskis arī veltīja Finanšu ministrijai, kas sniegusi nepieciešamo atbalstu.

Turpretim Norvēģijas Korekcijas dienestu direktorāta Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājs Kims Ekhaugens norādīja, ka Norvēģija ir donorpartneris sešās valstīs un visās šajās valstīs korekcijas iestādēs ir līdzīgas problēmas. Savā uzrunā Ekhaugens vairākkārt pieskārās nepieciešamībai visām iesaistītajām valstīm sadarboties. Viņš norādīja, ka ilgstoši strādājot korekcijas iestādēs var izveidoties šaurs redzes lauks, ko var paplašināt iepazīstoties ar citu valstu korekcijas iestāžu darbu. Ekhaugens piebilda, ka nevajadzētu citu valstu pieredzi vienkārši kopēt, bet gan no tās smelties iedvesmu.


Pievienot komentāru

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Ievestā benzīna apmērs septiņos mēnešos sarucis par 6,7%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad septiņos mēnešos samazinājies par 6,7% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 0,1% vairāk.

Ryanair Olīrijam piesolīta 99 miljonu eiro piemaksa

Eiropā lielākās lidsabiedrības Ryanair akcionāri ar 50,5% balsīm apstiprinājuši jaunu piemaksu kārtību uzņēmuma izpilddirektoram Maiklam Olīrijam. Ļoti veiksmīgas darbības gadījumā tā paredz piecos gados viņam izmaksāt 99 miljonus eiro.

Kad studenti «pazūd» darba tirgū un neatgriežas. Saruna ar RISEBA rektori

Vēlme ātrāk kļūt patstāvīgiem un pelnīt pašiem savu naudu nereti izkonkurē vēlmi studēt, sarunā ar BNN pauž RISEBA rektore Irina Senņikova, runājot par nepabeigtu mācību problēmu Latvijā.

Austrija bloķē ES-Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu lietusmežu, darba tiesību dēļ

Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Dienvidamerikas lielāko tirdzniecības bloku Mercosur gatavots 20 gadus, taču Austrijas valdošās koalīcijas partijas ir to noraidījušas ar mērķi saglabāt Amazones mežus un darba tiesību ievērošanu.

Plāno liegt pašvaldībām reģistrēt savus plašsaziņas līdzekļus

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

PVD: Pārbaudēs Siguldas bērnudārzos zarnu nūjiņas vairāk nav konstatētas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, ir izdarīts maksimālais, lai jauni saslimšanas gadījumi nenotiktu, piektdien, 20.septembrī, intervijā Latvijas Radio sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Vēl saglabāsies lietains un vējains laiks

Brīvdienās laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.

Atbalsta ieceri pilnveidot kārtību, kā aprēķina atlīdzību par darbspēju zaudējumu

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->