bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 26.02.2020 | Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra
LatviaLatvija

Par Norvēģijas finansējumu Olaines cietuma teritorijā veidos mācībām domātu cietuma paraugkorpusu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUAr Norway Grant programmas jeb Norvēģijas finanšu instrumenta palīdzību tiks veicināta Valsts Probācijas dienesta (VPD) darbinieku sagatavošanai «modernai sodu izpildei Latvijā», notikušajā programmas Korekcijas dienesti atklāšanas pasākumā sacīja Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Programmas laikā Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) veidos mācību centru jeb apmācībai paredzētu ieslodzījuma vietas paraugkorpusu Olaines cietuma teritorijā. Projektā Olaines cietuma teritorijā tiks izbūvēts mācību centrs un atklātā režīma cietuma paraugkorpuss. Projekta mērķis ir radīt modernas telpas un saturu korekcijas dienestu darbinieku apmācībai, turpmāk sagatavojot personālu mūsdienīgas sodu izpildes nodrošināšanai.

Kronbergs pauda cerību, ka drīzumā tiks saņemts finansējums Liepājas cietuma būvniecībai un šie VPD darbinieki varēs savas zināšanas izmantot tur.

Valsts sekretārs vērtēja, ka Latvijai jau vairāk nekā 15 gadus bijušas izcilas attiecības ar Norvēģijas valdību un ekspertiem korekcijas jomā. Viņš skaidroja, ka patlaban uzsāktās trešās fāzes darbi ilgs līdz 2024.gada beigām.

«Mēs daudz darām un nebaidāmies ne no darba, ne no izaicinājumiem. Tas ir pierādījies mūsu kopējā sadarbībā ar Norvēģijas kolēģiem. Ja kādam trešās fāzes projekts ievieš nelielas pārdomas, tad es gribētu teikt ar dzejnieku vārdiem – kas darbu nedara, tas darbu runā, kas darbu nespēj, tas darbu kritizē, kas darbu dara, tas klusē un darbs par viņu runā, tā pirms 100 gadiem teica Rainis. Strādāsim kopīgam mērķim klusējot, lai paveiktais pēc tam runā mūsu vietā,» uzrunu noslēdza Kronbergs.

Savukārt Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Odegards uzsvēra, ka Latvija un Norvēģija ir mazas valstis, kuras kopā strādājot var sasniegt lielas lietas, un ar Norway Grant programmas palīdzību tiek veidota drošāka, mierīgāka un humānāka sabiedrība.

Viņš norādīja, ka ar programmu Korekcijas dienesti tiks uzsākta Latvijas-Norvēģijas sadarbības trešā fāze, kura būvēta uz iepriekšējo sadarbības posmu veiksmēm. Vēstnieks uzteica Latvijas paveikto, sadarbojoties ar Norvēģijas atbildīgajām iestādēm visos līmeņos. Osdegards pauda cerību, ka jaunā programma būs vēl viens izcilības paraugs.

TM Projekta departamenta direktors Agris Batalauskis norādīja, ka Norvēģijas finanšu instrumenta mērķis ir mazināt starpību starp korekcijas iestādēm Eiropā. Viņš arī pauda lepnumu par jau sasniegto, uzsverot, ka gan sadarbība, gan rezultāti ir bijuši lieliski. Kā pozitīvu piemēru Batalauskis izcēla paveikto Olaines atkarīgo centra izveidē.

Savukārt skatoties nākotnē, Batalauskis uzsvēra, ka programma tiks īstenota līdz 2024.gada beigām. Viņš uzteica visus projekta īstenošanā iesaistītos dalībniekus. Īpašu pateicību Bataluskis veltīja IeVP, norādot, ka tieši IeVP strādāja ļoti cītīgi, lai šodien varētu notikt atklāšanas pasākums. Pateicības vārdus Batalauskis arī veltīja Finanšu ministrijai, kas sniegusi nepieciešamo atbalstu.

Turpretim Norvēģijas Korekcijas dienestu direktorāta Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājs Kims Ekhaugens norādīja, ka Norvēģija ir donorpartneris sešās valstīs un visās šajās valstīs korekcijas iestādēs ir līdzīgas problēmas. Savā uzrunā Ekhaugens vairākkārt pieskārās nepieciešamībai visām iesaistītajām valstīm sadarboties. Viņš norādīja, ka ilgstoši strādājot korekcijas iestādēs var izveidoties šaurs redzes lauks, ko var paplašināt iepazīstoties ar citu valstu korekcijas iestāžu darbu. Ekhaugens piebilda, ka nevajadzētu citu valstu pieredzi vienkārši kopēt, bet gan no tās smelties iedvesmu.


Pievienot komentāru

Saskaņas līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Čekušins

Pirms starta 13.Saeimas vēlēšanās kopā ar Saskaņu Čekušins aktīvi darbojies kopā ar citiem krievu skolu aizstāvjiem, tostarp Latvijas Krievu savienību.

Līdakam piedāvā turpināt strādāt Rīgas zoodārzā; piedāvājumu pieņemt nesteidz

Rīgas zoodārza kapitāldaļu turētājs Radzevičs piedāvājis Ingmāram Līdakam turpināt darbu iestādē sabiedrības izglītošanas jomā, taču Līdaka piedāvājumu pieņemt nesteidz, jo neesot skaidrības par jaunās zoodārza vadības plāniem.

Baltkrievija par piesārņotu naftu no Krievijas plāno saņemt 56 milj. eiro

Baltkrievija, kurai Krievija pērn piegādāja pusmiljonu tonnu nekvalitatīvas naftas, pēc ilgām sarunām ar Maskavu gaida kompensāciju 56 miljonu eiro vērtībā, ziņo Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Igaunijas Rail Baltica uzņēmuma jaunais vadītājs koncentrēsies uz termiņu izpildi

Igaunijas valsts uzņēmumā Rail Baltic Estonia priekšsēdētāja amatā stāsies Tenu Grīnbergs, kurš sola koncentrēties uz būvdarbu grafika izpildi un tālāka finansējuma saglabāšanu, ziņo ERR.

FM: Nākamajā ES plānošanas periodā uzsvars uz klimatam draudzīgas ekonomikas transformāciju

«Nepieciešamība pāriet uz videi un klimatam draudzīgāku ekonomiku ir nenovēršama. Jo ātrāk tiks mainīta attieksme, ka klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi ir drauds mūsu attīstībai, jo konkurētspējīgāki mēs būsim nākotnē.»

SIFFA direktors: Latvijā otrais zemākais vēža ārstēšanas finansējums Eiropā

Latvijas kompensācijas sistēmu papildinājušas tikai divas jaunās zāles – medikaments aknu vēža un zāles metastātiskas melanomas ārstēšanai.

Igaunijā koronavīrusa analīzes veiktas četrām personām; rezultāti negatīvi

Igaunijā līdz šim jaunā koronavīrusa analīzes veiktas četriem cilvēkiem, un visas bijušas negatīvas, tā Igaunijas Veselības pārvaldes informāciju citē raidorganizācija ERR.

Latvijā samazinās lidojumu kavējuma laiks

Latvijā 2019.gadā kopējais kavējums gaisa satiksmes plūsmas vadībā bija 2 626 minūtes, kas ir par 83,8% mazāk nekā 2018.gadā, kas saistīts ar racionālāku gaisa telpas izmantošanu.

Kariņš mudina Bordānu izpildīt savus «mājasdarbus», pirms kritizēt citus ministrus

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš mudina Jaunās konservatīvās partijas līderi, tieslietu ministru Jāni Bordānu izpildīt savus «mājasdarbus», pirms kritizēt citus ministrus.

Maskava noraida Sīrijas pamieru ar opozīciju; karadarbība pastiprinās

Karadarbībai Sīrijā starp valdības-Krievijas spēkiem un opozīcijas grupējumiem prasot arvien jaunus civiliedzīvotāju upurus, Krievija ir noraidījusi pamiera iespēju, jo uzskata pretiniekus par teroristiem, kuriem nevēlas piekāpties ne Maskava, ne Damaska, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Valdība lauksaimniekiem piešķir 8,7 miljonus eiro konkurētspējas nodrošināšanai

Valdība akceptē 8,72 miljonu eiro atbalsta finansējuma piešķiršanu lauksaimniekiem.

Vācijā pieaug karnevāla uzbrukumā cietušo skaits

Vācu policija, kura izmeklē automašīnas ietriekšanos cilvēku pūlī karnevāla gājiena laikā, ir pavēstījusi, ka uzbrukumā cietuši 52 cilvēki. No tiem 35 cietušie joprojām ir slimnīcā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Ministru domām daloties, pagaidām neatbalsta priekšlikumu par alkohola tirdzniecību internetā

Ministru domām daloties, valdība lēma pagaidām nevirzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz atļaut Latvijā tirgot alkoholiskos dzērienus ar interneta starpniecību.

Kariņš: Latvijas dienesti ir gatavi nepieciešamības gadījumā neļaut jaunajam koronavīrusam izplatīties

Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu, tomēr atbildīgie dienesti ir gatavi nepieciešamības gadījumā neļaut šim vīrusam izplatīties, norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Atsevišķu ministru kritikas pavadībā valdība atbalsta Nacionālo attīstības plānu

Ministru kabinets otrdien, 25.februārī, atbalstījis Pārresoru koordinācijas centra sagatavoto Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027.gadam gala redakcijas projektu, atsevišķiem ministriem gan kritizējot finansējuma trūkumu tā īstenošanai.

Igaunijā policijas priekšnieka algu paceļ līdz 6 000 eiro

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektora mēnešalga ir noteikta 6 000 eiro apmērā, tā paredz Igaunijas iekšlietu ministra Marta Helmes lēmums, ziņo ERR.

Igaunijā noraida aptieku reformas atcelšanas likumprojektu

Igaunijas parlamentā otrdien, 25.februārī, noraidīts grozījumu projekts, kas paredzēja mainīt valstī plānoto aptieku reformu, kuras nolūks ir aptieku pāriešana aptiekāru īpašumā. Grozījumu projektu bija iesniegusi Igaunijas Konservatīvā tautas partija, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ar sociālajām garantijām vēlas stiprināt tiesnešu neatkarību

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 25.februārī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumu grozījumus, ar kuriem plānots stiprināt Satversmes tiesas tiesnešu neatkarību.

Pērn veikti 530,6 miljoni bezskaidrās naudas maksājumu 203 miljardu eiro apjomā

Salīdzinājumā ar 2018.gadu kopējais klientu bezskaidrās naudas maksājumu skaits pieauga par 11%, savukārt maksājumu kopapjoms samazinājās par 10,2%.

JKP dod mājienu par vēlmi Magņitska sankciju sarakstā redzēt arī Šķēli

Jaunās konservatīvās partijas ieskatā tā dēvētais Magņitska sankciju saraksts būtu jāpapildina arī ar citiem Latvijas oligarhiem, partijai netieši dodot mājienu par vēlmi tajā redzēt arī ekspolitiķi Andri Šķēli.

Koronavīrusa dēļ Kanāriju salās vairākiem simtiem atpūtnieku liedz atstāt viesnīcu

Spānijas Kanāriju salās kādā viesnīcā ieviesti pārvietošanās ierobežojumi vairākiem simtiem viesu, jo naktsmītni apmeklējis kāds itāļu ārsts, kuram ir konstatēts koronavīruss, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Attaisnotie izdevumi – kā atgūt pārmaksāto nodokli

Ik gadu, sākot no 1.marta, ir iespējams atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākuma deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā.

Ventas osta pārejas periodā segs Ventspils brīvostas pārvaldes izmaksas

Jaundibinātā AS Ventas osta pārejas periodā līdz visu ostas funkciju pārņemšanai segs Ventspils brīvostas pārvaldes izmaksas.

Pētījums: Eiropas lielākiem uzņēmumiem CO2 samazināšanā jāiegulda divtik

Eiropas vadošiem uzņēmumiem zema oglekļa dioksīda projektos ir jāiegulda divreiz vairāk nekā šobrīd, lai līdz 2050.gadam sasniegtu klimata neitralitāti, tā secināts pētījumā, ko citē beļģu ziņu portāls EurActiv.

Misāne jānogādā Latvijā līdz 4.martam

Informācija nodota arī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokuroram, kas veic pirmstiesas kriminālprocesu lietā, kurā Misāne atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!