Par Olainfarm lielākā akcionāra Olmafarm līdzīpašnieču pilnvaroto pārstāvi kļuvusi Kristīne Brunovska

Par zāļu ražotājas AS Olainfarm lielākā akcionāra SIA Olmafarm trīs līdzīpašnieču pilnvaroto pārstāvi kļuvusi Kristīne Brunovska, paudis Olmafarm valdes loceklis Pēteris Rubenis.

Viņš skaidroja, ka Brunovska ir Olmafarm līdzīpašnieču – Valērija Maligina mantinieču Irinas Maliginas, Annas Emīlijas Maliginas un Nikas Saveļjevas – pilnvarotā pārstāve, kuru visas trīs īpašnieces pilnvarojušas rīkoties savā vārdā. Olmafarm īpašnieces un patiesās labuma guvējas nav mainījušās. 

Brunovska ir arī viena no līdzīpašniecēm un patiesajām labuma guvējām SIA Mārupes siltumnīcas, SIA Ezerkauliņi agro, SIA Sabiedrība Mārupe, SIA Zaļā Mārupe un SIA Zaļā dārzniecība. Šajos uzņēmumos līdzīpašnieki un patiesie labuma guvēji ir arī Helmuts Balderis-Sildedzis un Anita Baldere-Sildedze. 

Savukārt Helmuta un Anitas Balderu-Sildedžu meita Signe Baldere-Sildedze ir Valērija Maligina mantinieces Annas Emīlijas Maligina likumiskā aizbildne. 

26.aprīlī Olmafarm saistībā ar uzticības zaudēšanu atbrīvoja no valdes locekļa amata Milanu Beļeviču, uzņēmuma valdē ieceļot divus valdes locekļus – Pēteri Rubeni un Jāni Kiršblatu.

Rubenis informēja, ka lēmumu par Beļevičas atsaukšanu no amata ir atbalstījušas visas trīs uzņēmuma līdzmantinieces.

Visas Olmafarm līdzmantinieces ir vērsušās arī pie Olainfarm padomes priekšsēdētāja Gundara Bērziņa ar lūgumu nekavējoties sasaukt Olainfarm padomes sēdi un bez kavēšanās lemt par Beļevičas atsaukšanu no Olainfarm valdes locekļa pozīcijas.

Rubenis uzsvēra, ka jautājuma izlemšana ir steidzama, lai novērstu iespējamu zaudējumu nodarīšanu Olainfarm. Tieši Olainfarm padomei ir pienākums uzraudzīt valdes darbību starplaikā starp akcionāru sapulcēm un padome ir atbildīga par valdes nodarītajiem zaudējumiem uzņēmumam.

Olmafarm publiski aicināja uzticību zaudējušo valdes locekli Beļeviču atturēties no jebkādu darbību veikšanas vai darījumu slēgšanas Olmafarm vai Olainfarm vārdā.

Tāpat jau ziņots, ka Olainfarm mazākuma akcionāri martā vērsušies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), lūdzot izvērtēt iespējamas manipulācijas ar akciju tirgu Repharm grupas interesēs un slēptas būtiskas ietekmes iegūšanu Olainfarm.

Mazākuma akcionāri iesniegumā FKTK norāda, ka Olainfarm mazākuma akcionāru intereses tiek aizskartas, jo Maligina mantinieču aizsegā darbojas Repharm grupa, kas savā kontrolē tiešā un netiešā veidā ir jau ieguvusi būtisku daļu Olainfarm akciju.

Iesniegumā teikts, ka, iepazīstoties ar Repharm grupas tiešā un netiešā kontrolē esošo sabiedrību un pilnvaroto pārstāvju saskaņotajām darbībām un balsojumiem Olainfarm akcionāru sapulcēs, slēpta un tieša kontrole attiecībā uz Olainfarm konstatējama no 2019.gada maija.

Mazākuma akcionāri lūdz FKTK izvērtēt, vai Olainfarm nav izveidojusies Repharm grupas faktiskā kontrole un būtu konstatējami un iestājušies Finanšu instrumentu tirgus likumā norādītie apstākļi, kur norādīts, ka «pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu iestājas arī tad, ja kontrole uzņēmumā ir iegūta netieši», tādējādi nodrošinot mazākuma akcionāru likumā garantētās tiesības.

Olainfarm mazākuma akcionāru iesniegumā FKTK teikts, ka pastāv apstākļi, kas liecina par Repharm patieso labuma guvēju iespēju tiešā un netiešā veidā ietekmēt un kontrolēt visu triju Valērija Maligina mantinieču daļas, tādējādi iegūstot vairāk nekā 30% netiešas kontroles Olainfarm.

Tāpat ziņots, ka Repharm 19.februārī informēja aģentūru LETA, ka grupas uzņēmums Rīgas farmaceitiskā fabrika iegādāsies tiesības 2023.gadā pirkt Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās Olainfarm akcijas.

Kompānijā informēja, ka Rīgas farmaceitiskā fabrika iegādājusies Farma Fund 100% kapitāldaļu, savukārt Farma Fund ir noslēgts līgums par tiesībām 2023.gadā iegādāties Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās Olainfarm akcijas.

Farma Fund ir veicis daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai un turpinās veikt maksājumus atbilstoši noslēgtajam grafikam. Noslēgtais darījums paredz noteiktu pasākumu izpildi no abām darījuma pusēm līdz 2023.gadam un nerada tiesības šobrīd rīkoties ar Olainfarm akcijām, uzsvēra Repharm.

Savukārt Annas Emīlijas Maliginas likumiskās pārstāves Balderes-Sildedzes paziņojumā medijiem 22.februārī tika norādīts, ka Repharm grupai nav ne tiesību, ne pilnvaru uz Annai Emīlijai Maliginai piederošajām Olainfarm akcijām un Olmafarm kapitāldaļām.

Saistības, ko Repharm grupas uzņēmums Rīgas farmaceitiskā fabrika ir pārņēmusi no Farma Fund (iepriekš SIA Zdorovie Europe), kas it kā dodot tiesības uz Annas Emīlijas Maliginas Olainfarm akcijām un Olmafarm kapitāldaļām, ir izbeigtas un nav spēkā kopš 2020.gada maija, uzsvēra Baldere-Sildedze.

Olainfarm koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājusies 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Olainfarm lielākais akcionārs ir Olmafarm (42,56%). Olainfarm akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

Savukārt Repharm ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno Sentor Farm aptiekas (zīmols Mēness aptieka), AS Veselības centru apvienība, SIA Centrālā laboratorija, Rīgas farmaceitiskā fabrika un Recipe Plus. Repharm uzņēmumu grupa ir izveidota 2009.gadā. 2019.gadā Repharm koncerna apgrozījums bija 283,008 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 34,56 miljoni eiro.

Repharm patiesie labuma guvēji ir vairākas Latvijas privātpersonas – Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas