Par pašizolācijas neievērošanu pirmo reizi piemērots maksimālais naudas sods

Valsts policija pirmo reizi piemērojusi maksimālo naudas sodu 2 000 eiro apmērā par karantīnas un pašizolācijas noteikumu neievērošanu.

Policisti 10.aprīlī veikuši pārbaudi pie kāda 1989.gadā dzimuša vīrieša, kuram saslimšanas ar COVID-19 dēļ bija noteikta stingra pašizolācija. Policisti konstatēja, ka vīrietis neievēro pašizolāciju, bija pametis savu dzīvesvietu un devies izbraukt ar automašīnu.

Par tik bezatbildīgu rīcību vīrietim piemērots maksimālais naudas sods – 2 000 eiro, informē policija.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no desmit līdz 2 000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5 000 eiro.

Kādam vīrietim Alūksnē policija iepriekš piemēroja 1 000 eiro naudas sodu par atkārtotu fiziskās distancēšanās prasību neievērošanu, un šī bija līdz šim bargākā sankcija, kas piemērota kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas.

Lasiet arī: Mēnesis ārkārtas situācijā Latvijā. Kāds ir koronavīrusa gadījumu skaits Baltijā?

Jau vēstīts, ka lielākā daļa konstatēto pārkāpumu saistībā ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu ir saistīta ar pulcēšanās ierobežojumu ignorēšanu un pašizolācijas prasību neievērošanu.

Kā iepriekš skaidroja policija, administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas