bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 25.01.2020 | Vārda dienas: Sigurds, Sigvards, Zigurds

Par RB Rail padomes priekšsēdētāju ievēlēts Anrī Leimanis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Anrī Leimanis, RB Rail, Rail Baltica, valde, padome

Par Rail Baltica kopuzņēmuma AS RB Rail padomes priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas akcionāra izvirzītais neatkarīgais padomes loceklis Anrī Leimanis, bet Ahti Kuningas un Karolis Sankovskis ieņems priekšsēdētāja vietnieka amatus, informē uzņēmumā.

Anrī Leimanis, pieredzējis korporatīvās pārvaldības eksperts, RB Rail padomē strādā kopš 2019.gada jūnija.

Priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas laikā Anrī Leimanis pievērsīsies RB Rail korporatīvās stratēģijas un mērķu atjaunošanai, augsta līmeņa profesionāļu piesaistei uzņēmuma valdē, kā arī nodrošinās efektīvu vadības darbības pārraudzību.

Padome Anrī Leimaņa vadībā izvērtēs organizatorisko struktūru, lai to saskaņotu ar pašreizējo Rail Baltica projekta brieduma posmu, novērtēs iespējas uzlabot riska pārvaldības sistēmu un koncentrēsies uz komunikāciju ar projekta dalībvalstīm, ES institūcijām, piegādātājiem un arī RB Rail darbiniekiem, stāsta uzņēmumā.

«2019.gada beigās RB Rail padome, saskaņojot ar projekta akcionāriem, ir veicinājusi projekta gaitas paātrināšanu, apstiprinot ievērojamu RB Rail budžeta un darbinieku skaita pieaugumu, kas atbilst pašreizējam projekta attīstības posmam. 2020.gadā RB Rail tika nodrošināti nepieciešamie resursi, lai veiktu Rail Baltica pamattrases būvprojektēšanu un koncentrētos uz efektīvu stratēģiju izstrādi projekta būvniecības posmā, ieskaitot būvniecības pakalpojumu un būvmateriālu iepirkumu. Rail Baltica projekts ir sasniedzis augstu brieduma pakāpi, pateicoties pastāvīgam Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valdību un ministriju, kā arī Eiropas Komisijas atbalstam,» saka jaunievēlētais Leimanis.

Līdztekus AS RB Rail padomes pienākumiem Leimanis ir arī SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT), vadošā telekomunikāciju operatora Latvijā, neatkarīgais padomes loceklis un priekšsēdētāja vietnieks. Sabiedriskā darba ietvaros Leimanis vada Latvijas Publiskās un privātās partnerības asociāciju, kā arī aktīvi piedalās dažādu NVO darbā. Pirms iecelšanas amatā RB Rail Anrī Leimanis ieņēma vairākus augstākā līmeņa amatus Lattelecom grupas uzņēmumos. Tāpat viņš 13 gadus ir strādājis par lielākā privātā pensiju fonda AS Pirmais Slēgtais Pensiju Fonds valdes priekšsēdētāju.

Anrī Leimanis ir ieguvis Tiesību zinātņu maģistra grādu starptautiskajās biznesa tiesībās University of the Pacific McGeorge School of Law, Kalifornijā, ASV un MBA maģistra grādu biznesa administrācijā Rīgas Biznesa skolā Latvijā. Viņš arī veicis korporatīvās pārvaldības pētījumu Oksfordas Universitātes St John’s College Lielbritānijā. Leimanis ir Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta programmu Profesionāls valdes loceklis (2017) un Padomes priekšsēdētājs (2019) absolvents. Akadēmisko aktivitāšu ietvaros Leimanis strādā pie promocijas darba izstrādes doktora grāda iegūšanai, par tēmu Mākslīgā intelekta starptautiskais tiesiskais regulējums.

Lasiet arī: RB Rail valdē apstiprināts Kaido Zimmermans

Padome sastāv no sešiem locekļiem – divi, kurus katrs akcionārs izvirza uz trim gadiem. Igaunijas akcionārs ir iecēlis Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijas transporta ģenerālsekretāra vietnieku Ahti Kuningas un Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijas transporta ģenerālsekretāra vietnieka padomnieku Anti Moppel. Latvijas akcionārs ir izvirzījis Latvijas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieci Ligitu Austrupi un neatkarīgo locekli Anrī Leimani. Lietuvas akcionārs ir iecēlis Karoli Sankovski, AB Lietuvos Geležinkeliai infrastruktūra izpilddirektoru, un Romas Švedas, AB Lietuvos Geležinkeliai valdes priekšsēdētāju.

RB Rail ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai koordinētu Rail Baltica projekta īstenošanu – pirmo šāda mēroga infrastruktūras projektu no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai. RB Rail kā globālā projekta centrālais koordinators ir atbildīgs par dzelzceļa projekta izstrādi, būvniecību un mārketinga aktivitātēm.


Pievienot komentāru

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!