Ar tiesu darbiem no VID aizgājušais Čerņeckis būs Reira padomnieks

Kaspars Čerņeckis

No 1.aprīļa par finanšu ministra Jāņa Reira (JV) padomnieku nodokļu, muitas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos strādās ilggadējais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieks Kaspars Čerņeckis, informē Finanšu ministrijā.

Padomnieka pienākumos ietilps atbalstīt un novērtēt VID darba pilnveidošanu, sadarbībā ar ministriju un nozaru ekspertiem izstrādāt priekšlikumus ēnu ekonomikas ierobežošanai, kā arī sniegt konkrētas idejas mūsdienīgu risinājumu un analītikas ieviešanai nodokļu administrēšanā. Tāpat viņa pienākums būs izvērtēt vidēja termiņa VID darbības stratēģiju, kā arī tās atbilstību starptautiskai labajai praksei.

Čerņeckis kopš 1999.gada ir ieņēmis dažādus vadošus amatus VID. No 2009.gada līdz 2013.gadam ir pildījis VID dienesta Finanšu policijas pārvaldes direktora amata pienākumus. No 2013.gada līdz 2016.gadam ir bijis VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā. Savukārt 2016.gadā kļuvis par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru.

Par darbu viņš ir saņēmis vairākus profesionālos apbalvojumus. 2013.gadā Čerņeckis ir apbalvots ar VID otrās pakāpes Goda zīmi par ieguldījumu VID attīstībā. Savukārt 2012.gadā ar Ministru kabineta rīkojumu viņam piešķirta finanšu policijas ģenerāļa dienesta pakāpe.

Čerņeckim ir Tiesību zinātnes maģistra grāds kriminālistikas un operatīvās darbības teorijas apakšnozarē.

BNN jau ziņoja, ka Čerņeckis 2016.gadā VID iesniedza atlūgumu pēc tam, kad Administratīvā apgabaltiesa tā gada augustā negrozītu atstāja Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru bez izskatīšanas atstāts Čerņecka pieteikums par rotācijas rīkojuma apstrīdēšanu.

Lai gan Administratīvā rajona tiesa pieņēma Čerņecka pieteikumu, tomēr, izskatot lūgumu par pārcelšanas rīkojuma darbības apturēšanu, secināja, ka viņam vispirms ar apstrīdēšanas iesniegumu bija jāvēršas Finanšu ministrijā un tikai pēc tam, kad noslēdzies apstrīdēšanas process iestādē, būtu tiesības iesniegt pieteikumu tiesā, pārsūdzot Finanšu ministrijas pieņemto lēmumu. Līdz ar to tiesa secināja, ka Čerņecka pieteikums atstājams bez izskatīšanas.

Tā kā pieteicēja lūgums par minētā VID ģenerāldirektores rīkojuma darbības apturēšanu saistīts ar pamatprasījumu lietā, proti, šī rīkojuma atcelšanu, tad atstājams bez izskatīšanas arī lūgums par šī rīkojuma darbības apturēšanu, proti, pagaidu aizsardzības piemērošanu lietā.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija, savā pieteikumā tiesai Čerņeckis esot norādījis, ka ir pārcelts bez paša piekrišanas, viņa ienākumi sarukuši par teju 160 eiro mēnesī, kā arī esot sagrauta viņa reputācija, jo rotācija publiski tiek saistīta ar vēlmi atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem.

Savukārt Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš pauda, ka Čerņeckis nav ticis galā ar pienākumiem, bet tagad pretojas izmaiņām. «Tas, ka viņš nav piekritis rotācijai uz ārpusi, ir pretdarbība. Tas, ka viņam nav iespējams strādāt kā vietniekam un dot norādījumus Muitas policijas un Finanšu policijas vadībai, skaidrs, ka viņš ar to nav apmierināts un gatavs tiesvedībai, to var uzskatīt par pretdarbību,» norādīja ministre.

Čerņeckis maija nogalē tika pārcelts amatā par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru.

Kopumā dažādas rotācijas skāra 39 VID darbiniekus, tajā skaitā 22 dažāda līmeņa vadītājus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas