Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks, ziņo ostas pārstāve Liene Ozola.

Zeps ir Rīgas brīvostas valdes loceklis kopš 2019.gada un pārstāv Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Viņš norādījis, ka «ostas pārvalde jāatbrīvo no Aināra Šlesera un Andra Amerika ietekmes ēnas». «Arī jāpārbauda un jānovērš iespējamās interešu konfliktu situācijas,» uzsver Zeps.

Savukārt Rebenoks ir zvērinātu advokātu biroja Rebenoks&Vilders vadītājs. 

Jāatzīmē, ka Rebenoks savā Facebook profilā pirms nepilnas nedēļas bija ievietojis paziņojumu, ka 31.martā grasās atstāt Rīgas brīvostu.

Vairs gan šis paziņojums, tā rādās, nav aktuāls.

Jāuzsver arī tas, ka Rebenoks arī sadarbojies ar juristu Mārtiņu Krieķi Olainfarm «mantinieču karos». Abi tur iesaistījušies nevis, lai palīdzētu sakārtot Maliginu ģimenes mantojuma lietas, bet gan, izmantojot mantinieču strīdus, iespējams, ar rūpīgi izstrādātas shēmas palīdzību paši tiktu pie lielākā kumosa no īpašumu dalīšanas.

Vēl par šo tematu: BNN pēta | Aizdomas, ka par spīti saistībām ar smagiem noziegumiem Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē

Zeps pašreiz ir Rīgas domes deputāts un deputātu frakcijas Latvijas attīstībai vadītājs. Viņš arī studē biznesa vadību Banku augstskolas doktorantūrā, kā arī pasniedz lekcijas Inovācijas finansēšanā un Inovācijas vadīšanā Rīgas Tehniskajā universitātē, Banku Augstskolā un Ventspils Augstskolā.

Rīgas brīvostas valdē ir četri valdes locekļi – Finanšu ministrijas pārstāve Baiba Bāne, Satiksmes ministrijas pārstāvis Andris Ozoliņš, VARAM pārstāvis Viesturs Zeps un Ekonomikas ministrijas pārstāvis Pāvels Rebenoks.

Izmaiņas Rīgas brīvostas valdē veiktas, jo Lembergam un ar viņu saistītām organizācijām uzlikto ASV sankciju dēļ Saeima atbalstīja Rīgas un Ventspils brīvostu pārņemšanu valsts pārvaldībā. Tādējādi valdē tiek atstāti tikai valsts pārstāvji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas