Par Saeimas Juridiskās komisijas vadītāju ievēlēts deputāts Butāns

Parlamentārieši otrdien, 22.martā, par Saeimas Juridiskās komisijas vadītāju ievēlējuši Saeimas deputātu Jāni Butānu (K).

Jaunā vadītāja ievēlēšana bija nepieciešama, jo iepriekšējais komisijas vadītājs Juris Jurašs (K) ir nolicis deputāta mandātu un devies uz Ukrainu, lai atbalstītu Ukrainu cīņā pret Krievijas agresiju.

Juridiskās komisijas ziņā ir tieslietu jomas likumprojektu sagatavošana izskatīšanai Saeimā. Tie ir likumi, kas reglamentē tiesu sistēmas darbu, regulē materiālās un procesuālās tiesību normas, nosaka tiesu izpildītāju, notāru un advokātu darbību. Komisijas kompetencē ir lemt arī par izmaiņām atsevišķos vēlēšanu likumos.

Tāpat komisija vērtē piedāvātās izmaiņas Saeimas kārtības rullī un valsts pamatlikumā – Satversmē –, kā arī pirms Saeimas balsojuma lemj par valsts kontroliera, tiesnešu un citu ar tieslietu sistēmu saistītu amatpersonu iecelšanu, apstiprināšanu un atbrīvošanu no amata.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus.

Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

BNN vēstīja, ka savulaik Latvijas Policijas akadēmiju beigušais un iepriekš vairākus gadus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāja amatā strādājošais Jurašs devies brīvprātīgi aizstāvēt Ukrainas teritoriju.

Saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainai Saeima pieņēma grozījumus Nacionālās drošības likumā, ļaujot Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi sākt dienestu Ukrainas bruņotajos spēkos.

Krievija 24.februārī sāka uzbrukumu Ukrainai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas