Par Saulkrastu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Līcis

Saulkrasti, pie Baltās kāpas

Ārkārtas Saulkrastu novada domes sēdē ceturtdien, 27.decembrī, par jauno pašvaldības vadītāju ievēlēts domes deputāts, biedrības Sabiedrība Centriskai Politikai (ietilpst partiju apvienībā Latvijas Reģionu Apvienība) valdes loceklis Normunds Līcis. Viņš stājies no amata atbrīvotā līdzšinējā Saulkrastu novada vadītāja Ervīna Grāvīša (Nacionālā apvienība) vietā.

Astoņi Saulkrastu novada domes deputāti ceturtdien iesniedza pieprasījumu un aicināja atstādināt no amata ilggadējo domes priekšsēdētāju Grāvīti. Demisijas pieprasījumu deputāti pamatoja ar to, ka pašvaldība netiek pietiekami profesionāli pārvaldīta, netiek novērtēts un izmantots novada izaugsmes potenciāls. Deputāti apšaubīja virkni novadam nozīmīgu jautājumu un lēmumu pieņemšanas metodes un sagatavoto dokumentu kvalitāti. Deputātiem ir šaubas par attiecīgo lēmumu pieņemšanas mērķiem un lēmumprojektu sagatavotāju kvalifikāciju. To arī apstiprina līdzšinējā prakse, ka liela daļa pieņemto lēmumu jāgroza, taču virkne domes ārkārtas sēžu nevar notikt kvoruma trūkuma dēļ. Pie šādiem apstākļiem ir zudusi uzticība esošajam domes priekšsēdētājam.

Līcis dzimis 1972.gadā, pabeidzis Rīgas celtniecības tehnikumu un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Būvniecības fakultāti, iegūstot inženierzinātņu bakalaura grādu un specializējoties ainavu arhitektūrā, Saulkrastu domē 2009.gadā ievēlēts no Sabiedrība citai politikai, 2013. un 2017.gadā no politiskās partijas Vienotība.

No 2009. līdz 2017.gadam Līcis bijis Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja vietnieks. Ilgstoši darbojies Vidzemes tūrisma asociācijā un Latvijas kūrortpilsētu asociācijā.

Tie Saulkrastu novada iedzīvotāji, kas par viņu balsoja vēlēšanās, noteikti ir balsojuši par izmaiņām pašvaldības darbā, tāpēc, lai izmaiņas realizētu, nav jāgaida kārtējās vēlēšanas, bet jārīkojas tagad, BNN informē Līcis. Viņa redzējums ir veidot godīgu un modernu pārvaldību, lai nebūtu jāklausās pārmetumi par noslēgtajiem līgumiem vai aizdomīgām sarunām ar attīstības projektu virzītājiem.

Prioritātes novadā ir izglītība, infrastruktūra un uzņēmējdarbība, norāda Līcis, kurš Saulkrastus redz kā vietu, kuru dzīvesvietai izvēlas jaunās ģimenes, veidojas jauni uzņēmumi, domes kolektīvs un iestādes strādā saliedēti – kopīgam mērķim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas