Par spiegošanu Krievijas labā vīrietim piespriež piecus gadus cietumā

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien, 17.maijā, Valentīnam Frolovam par spiegošanu Krievijas labā piespriedusi piecus gadus cietumā.

Spriedums tika pasludināts slēgtā tiesas sēdē. Frolovs apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par ziņu nelikumīgu vākšanu un to tiešu nodošanu ārvalsts izlūkdienestam. Apsūdzētais ziņas vācis izlūkdienesta uzdevumā, informēja Tiesu administrācija.

Tiesa nosprieda atzīt apsūdzēto par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā un sodīt ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Soda laikā ieskaitīs laiku, ko vīrietis pavadīja apcietinājumā, – sešus mēnešus.

Līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim tiesa atstāja negrozītu Frolovam piemēroto drošības līdzekli – drošības naudu. Turklāt viņam piemērots papildu drošības līdzeklis – aizliegums izbraukt no valsts.

Lietas dalībnieki desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas rakstveidā var iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Pilno spriedumu var pārsūdzēt vai noprotestēt Rīgas apgabaltiesā desmit dienu laikā no tā pieejamības dienas.

Prokuratūra ar spriedumu ir apmierināta un neplāno iesniegt protestu, apstiprināja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Latvijas Televīzijas raidījums De facto 8.maijā vēstīja, ka Pierīgā dzīvojošais būvuzņēmējs Frolovs, kurš 80.gados dienējis Padomju armijā, ilgstoši spiegojis Krievijas interesēs.

No Valsts drošības dienesta (VDD) gada pārskata varot izsecināt, ka

Frolovs vācis izlūkziņas par NATO spēku ierašanos un izvietojumu Baltijā, militārajai loģistikai izmantotajām lidostām, Latvijas aizsardzības spējām un iekšpolitiku, vēstīja De facto.

Frolovam pērn tika noteikts apcietinājums kā drošības līdzeklis. Viņa advokāts Egons Rusanovs lūdza apcietinājumu nomainīt pret drošības naudu, un nesen izmeklēšanas tiesnese Biruta Horuna viņu atbrīvoja pret 30 000 eiro.

BNN jau rakstīja, ka VDD līdz šim izmeklējis un turpina izmeklēt astoņus kriminālprocesus pret deviņām personām par spiegošanu.

Pēdējā no sāktajām lietām februārī aizdomās par spiegošanu Baltkrievijas specdienesta interesēs aizturēts Baltkrievijas pilsonis. Savukārt pārējos kriminālprocesos vai nu stājies spēkā notiesājošs spriedums, vai arī tie atrodas prokuratūrā vai tiesā un VDD vairs nav to virzītājs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas