Par spīti ASV sankcijām Lembergam KNAB tomēr lemj ZZS piešķirt valsts finansējumu

Par spīti ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) noteiktajām sankcijām Aivaram Lembergam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tomēr lēmis Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) piešķirt valsts finansējumu 489 163 eiro apmērā šajā gadā.

KNAB uzskata, ka šobrīd neesot tiesiska pamata ZZS neizmaksāt valsts budžeta finansējumu. Tajā pašā laikā birojā norāda, ka ZZS ir pienākums savā darbībā ievērot ASV sankcijās noteiktos ierobežojumus un Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā noteikto.

«Latvijas problēma ir tā, ka pašlaik kontrolējošās iestādes skatās tikai uz to, kur sankcionētajai personai Aivaram Lembergam ir īpašumtiesības. Taču tanī pašā laikā netiek skatīts, cik daudz viņa kontroles, ietekmes arī pēc sankciju uzlikšanas ir jūtams caur politiķiem, biedrībām un valsts institūcijām,» intervijā BNN jau iepriekš pauda Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti Aivis un Ivars Landmaņi.

Lemjot par valsts finansējuma piešķiršanu partijām, KNAB lēmis valsts finansējumu neizmaksāt Latvijas Krievu savienībai uz tās norādīto kontu, jo tas nav atvērts Latvijā reģistrētā kredītiestādē, kas neatbilst Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā noteiktajam.

Valsts finansējums pienākas desmit partijām un to apvienībām uz četriem gadiem. Tas izmaksājams šādā apmērā:

Saskaņa sociāldemokrātiskā partija – 800 000,00 eiro;

Politiskā partija KPV LV – 643 369,00 eiro;

Jaunā konservatīvā partija – 626 420,50 eiro;

Attīstībai/Par! – 586 964,00 eiro;

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – 557 129,00 eiro;

Zaļo un zemnieku savienība – 489 163,50 eiro;

Jaunā Vienotība – 416 535,50 eiro;

Latvijas Reģionu Apvienība – 169 371,50 eiro;

Latvijas Krievu savienībai – 136 336,00 eiro;

Progresīvie – 106 203,50 eiro.

Atbilstoši Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumam valsts budžeta finansējumu piešķir politiskajai partijai vai partiju apvienībai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā divi procenti vēlētāju – 4,50 eiro apmērā kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi, 0,50 eiro par katru iegūto balsi pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās un papildus 100 000 eiro partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā pieci procenti vēlētāju.

Lasiet arī: Viedoklis: ZZS apzināti aklā ticība sankcionētajam Lembergam var likt tai zaudēt prāvas summas

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību valsts budžeta finansējumu piešķir uz četriem gadiem, izmaksājot Latvijā reģistrētas kredītiestādes kontā, veicot maksājumus divas reizes gadā – līdz 15.janvārim un līdz 15.jūlijam.

KNAB savas kompetences ietvaros sekos līdzi lietderīgam valsts budžeta finansējuma izlietojumam un normatīvajos aktos noteikto valsts budžeta izlietojuma ierobežojumu ievērošanai, tai skaitā pārbaudot, vai iegādātā lieta vai pakalpojums nav ekskluzīvs un atbilst tirgus vērtībai, piemērojot tiešo vai netiešo aprēķinu metodi. Pārkāpumu konstatēšanas gadījumā KNAB sauks partiju pie administratīvās atbildības vai lems par valsts budžeta finansējuma izmaksas pārtraukšanu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas