Par spīti garām debatēm Kariņš iztur neuzticības balsojumu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Saeima ceturtdien, 11.aprīlī, noraidīja opozīcijas un partijas KPV LV «iekšējo opozicionāru» pieprasīto Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) demisiju.

Par demisijas pieprasījumu balsoja 33, bet pret – 58 Saeimas deputāti.

Šo ierosinājumu parakstīja no KPV LV izslēgtais Aldis Gobzems, KPV LV «iekšējie opozicionāri» Karina Sprūde un Linda Liepiņa, kā arī Uldis Augulis (ZZS), Jūlija Stepaņenko un vairāki Saskaņas deputāti, liecina Gobzema sniegtā informācija.

Kopumā šo ierosinājumu parakstījuši 11 deputāti. No Gobzema ieraksta sociālajos tīklos izriet, ka pieprasījums saistīts ar Saeimas aicinājumu atcelt obligātā iepirkuma komponenti (OIK). «Saeimas dotie uzdevumi ir jāpilda. Un laicīgi, nevis kaut kad tad, kad ienāks prātā,» pauž Gobzems.

Gobzems runāja gandrīz 50 minūtes, klāstot, kādēļ pašreizējā valdība būtu jānomaina.

KPV LV «iekšējo opozicionāru», frakcijas deputātu Sprūdes un Liepiņas, parakstīšanās par Kariņa demisiju vērtējama kā pliķis sejā partijas pārējiem deputātiem un deleģētajiem ministriem, iepriekš pauda KPV LV līderis Artuss Kaimiņš. Deputāts norādīja, ka pirms šis jautājums nav apspriests frakcijā, viņš nevēlas modelēt situāciju, kāda varētu būt politiskā spēka rīcība šajā situācijā.

Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka šādu lēmuma projektu var iesniegt Saeimas komisija vai ne mazāk kā desmit deputāti.

Kā ziņots, Saeima iepriekš uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) izvērtēt iespējas atcelt OIK no šā gada 31.marta, tomēr, pamatojoties uz ministrijas sniegto informāciju, ka OIK straujai atcelšanai būs smagas ekonomiskās sekas, valdība lēma nevirzīt priekšlikumu par OIK atcelšanu Saeimas noteiktajā termiņā.

Intervijā telekanālam LNT Ministru prezidents Kariņš solīja, ka OIK tiks likvidēta, taču viņš neprognozēja, kad tas varētu notikt. Pašlaik skaidrs esot tikai tas, ka EM divu mēnešu laikā jāpiedāvā risinājums OIK likvidēšanai, bet tālākā rīcība būšot atkarīga no šī ziņojuma.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) ir paziņojis, ka svarīgāk par OIK atcelšanu ir samazināt elektrības rēķinus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas