Par spīti skandāliem Swedbank pelņa 1.ceturksnī augusi par 29 miljoniem eiro

Swedbank peļņa 2019.gada 1.ceturksnī, salīdzinot ar to pašu periodu pirms gada, ir pieaugusi līdz 29 miljoniem eiro, kam iemesls bija lielāka bankas klientu ekonomiskā aktivitāte un attiecīgi arī lielāki bankas ieņēmumi, informē bankas pārstāvis Jānis Krops.

Tīrie procentu ienākumi, salīdzinot ar pērnā gada 1.ceturksni, pieauga par sešiem procentiem, ko sekmēja kredītportfeļa izaugsme. Kredītportfelis palielinājās par pieciem procentiem, ko nodrošināja pieaugums kā uzņēmumu, tā mājsaimniecību kredītportfelī. Noguldījumu apjoms pieauga par procentu.

Tīrie komisiju ienākumi palielinājās par pieciem procentiem, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu pērn. Pieaugumu sekmēja augstāka aktivitāte karšu un maksājumu jomā, kas kompensēja zemāku aktivitāti ieguldījumu pārvaldīšanā. Tikmēr pārējie ienākumi palielinājās par 15 procentiem, galvenokārt pateicoties lielākiem ienākumiem apdrošināšanas jomā.

Kopējie izdevumi gada laikā ir pieauguši par trim procentiem, ko visbūtiskāk ietekmēja augstākas personāla izmaksas un ieguldījumi digitālajos risinājumos. Kredītu kvalitāte saglabājas augsta, iepriekš veikto uzkrājumu atbrīvošanai nedrošajiem kredītiem sasniedzot miljonu eiro.

«Gads ir sācies ar strauju izaugsmi gan Latvijas ekonomikai kopumā, gan Swedbank. Uzņēmumi un arī privātpersonas iegulda attīstībā vairāk nekā līdz šim – gada pirmajos trīs mēnešos teju 1 000 uzņēmumi ir saņēmuši Swedbank finansējumu biznesa attīstībai, savukārt  vairāk nekā 900 ģimenes ir izmantojušas iespēju iegādāties jaunu mājokli. Salīdzinot ar tendencēm pirms gada, novērojam, ka nu jau lielākā daļa klientu izmanto iespēju savas finanses vadīt ar viedtālruņa palīdzību – Swedbank mobilo lietotni regulāri izmanto 400 tūkstoši klientu, savukārt nu jau vairāk nekā pusmiljons klientu atzinuši, ka ērtākais rīks kā piekļūt bankai ir Smart-ID,» stāsta Swedbank vadītājs Latvijā Reinis Rubenis.

Kā daļa no iepriekš iesāktā digitalizācijas procesa, lai uzlabotu uzņēmējiem pieejamos produktus, Swedbank ieviesa iespēju atvērt uzņēmuma kontu attālināti. Savukārt, lai turpinātu uzlabot uzkrājumu veidošanas paradumus, ir ieviesti jauni dzīves ciklā balstīti pensiju plāni, skaidro bankā.

Februārī Zviedrijas televīzijā izskanēja informācija, ka Swedbank, iespējams, izmantota naudas atmazgāšanai. Arī Latvijas Swedbank klientu vidū bija firmas, kuru naudas izcelsmei vai arī to patiesajiem īpašniekiem vajadzētu radīt vismaz jautājumus uzraugošajām iestādēm un bankai pašai. Skandāla rezultātā no amata atkāpušies Swedbank prezidente un izpilddirektore Birgita Bonnesena (Birgitte Bonnesen) un bankas valdes priekšsēdētājs Larss Idermarks (Lars Idermark).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas