Autoratlīdzības par koncertu Mīlestības vārdā. 18+ pārsniedz 57 000 eiro


Pirmā jaunās simtgades koncerta Mīlestības vārdā. 18+ kopējās autoratlīdzību summas pārsniegušas 57 000 eiro, un konkurss par šī koncerta producēšanu nav bijis rīkots. Mākslinieku izvēle un autoratlīdzību lielums bijis Jāņa Šipkēvica ziņā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Aizliegtais paņēmiens.

Kultūras ministrijā informē, ka koncerts apstiprināts svētku radošajā padomē, kurā līdz pasūtījuma iegūšanas brīdim vienīgais pārstāvētais mūziķis bijis pats Šipkēvics, tā atsaucoties uz raidījumu, ziņo lsm.

Kultūras ministrijā sākotnēji raidījumam detalizētus mākslinieku honorārus nevēlējās atklāt, norādot, ka to neļauj datu aizsardzības regulējums. Tajā pašā laikā raidījuma veidotāji ministrijas mājaslapā atrada sarakstu ar pasākuma izmaksām, kas pēc lielās intereses no tās tika izņemta.

Ministrijas mājaslapā publicētais dokuments liecina, ka koncerta izpildproducents Šipkēvics autoratlīdzībās saņēmis vairāk nekā 17 tūkstošus eiro, videografiku autors Gatis Mūrnieks ap 6 400 eiro, bet Reinis Sējāns – ap 5 800 eiro.

Plaši apspriestā jaunā izpildītāja Evija Vēbere par divu dziesmu izpildījumu saņēmusi 666 eiro, bet, piemēram, grupas Prāta vētra dalībnieks Renārs Kaupers – 1 000 eiro. Savukārt Jānis Jubalts no Prāta vētras, kurš arī uzstājās šajā koncertā, raidījumam norādīja, ka autoratlīdzību nav saņēmis vispār, jo uzstājies, draugu aicināts.

Līdzās pašiem māksliniekiem par šo koncertu naudu saņēmuši virkne citu cilvēku, piemēram, par koncerta norises virsuzraudzību atbildīgā Eva Juhņēviča – 3 200 eiro, kā arī koncerta eksperts un konsultants Ģirts Krastiņš – 3 520 eiro par producēšanas dokumentu izstrādi.

Līdzās autoratlīdzību izdevumiem par paša koncerta tehnisko nodrošinājumu (skatuve, skaņa, gaismas) no valsts budžeta tika iztērēti 180 tūkstoši eiro. Šo pasūtījumu konkursa kārtība bija ieguvusi firma Ideju institūts. Informācija par šo konkursu bija atrodama Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kā zināms, koncerts norisinājās 19.novembrī pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas