Par valsts valodas apliecību tirgošanu rosina apsūdzēt 23 personas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divdesmit trim personām saistībā ar valsts valodas apliecību tirgošanu.

KNAB nosūtījis prokuratūrai krimināllietu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trīs Valsts izglītības satura centra (VISC) darbiniekiem par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu, kā arī ļaunprātīgu nodrošināšanu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijā, BNN noskaidroja KNAB.

Krimināllietā lūgts apsūdzēt vēl piecas personas, kas ieguva valsts valodas apliecības, izmantojot VISC darbinieku «palīdzību», un piecas personas, kuras ieguva valsts valodas apliecības, izmantojot viltus valsts valodas pārbaudes kārtotāju «pakalpojumus». Tāpat prokuratūrai nosūtīta krimināllieta kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trīs starpniekiem, dokumentu viltotāju un starpnieku starpnieku, kā arī pieciem valsts valodas pārbaudes kārtotājiem ar viltotiem dokumentiem, liecina KNAB infografika. Atbilstoši tai redzams, ka lietā ir iesaistīti septiņi Krievijas pilsoņi, viens Azerbaidžānas un divi Armēnijas pilsoņi.

Nozieguma pirmajā shēmā četri Krievijas pilsoņi un viens Azerbaidžānas pilsonis devuši naudu starpniekam, kurš tālāk naudu nodevis VISC darbiniekam. Darbinieks šīm personām nodrošinājis valsts valodas apliecības.

Otrajā shēmā ar divu starpnieku palīdzību noorganizēti cilvēki, kas ar viltotiem dokumentiem kārtoja valsts valodas pārbaudījumu Krievijas pilsoņa vietā. Trešajā gadījumā situācija bijusi līdzīga, tikai ar vienu starpnieku, diviem Krievijas un tikpat daudz Armēnijas pilsoņiem.

KNAB pateicas Valsts robežsardzes amatpersonām par sadarbību un atbalstu kriminālprocesa ietvaros, it īpaši Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes amatpersonām par sniegto tehnisko atbalstu kriminālprocesa izmeklēšanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas