Par VARAM valsts sekretāra vietnieku IKT jautājumos izvēlēts Āris Dzērvāns

Par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieku informāciju un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā ministrija ir apstiprinājusi līdzšinējo VAS Latvijas valsts meži IKT vadītāju Āri Dzērvānu, informē ministrijā. 

Valsts sekretāra vietnieka pienākumus Dzērvāns sāks pildīt no 28.oktobra.

VARAM norāda, ka kā būtiskākās prioritātes jaunajā amatā Dzērvāns uzsvēris mūsdienīgu, atvērtu un viegli lietojamu IKT risinājumu radīšanu, pilnvērtīgas valsts sektora tehnoloģisko iespēju izmantošanas nodrošināšanu un sabiedrības digitālo prasmju veicināšanu.

Savukārt optimizējot esošos publiskā sektora IKT risinājumus, procesus un pārvaldības modeli, kā arī veidojot koplietošanas risinājumus un kompetenču centrus, būtu iespējams gan veicināt IKT pakalpojumu drošību un kvalitāti, gan arī samazināt kopējās izmaksas, uzskata Dzērvāns.

Par svarīgu uzdevumu viņš uzskata arī zaļo IKT jeb videi draudzīgu viedo tehnoloģiju veicināšanu.

«Dzērvāns ir IKT jomas profesionālis, ar nozari saistīts kopš 1997.gada, iegūstot Informācijas tehnoloģiju bakalaura grādu Rīgas Tehniskajā Universitātē. Viņam ir arī dabas zinātņu maģistra grāds datorzinībās un sociālo zinātņu maģistra grāds sabiedrības vadībā, kas iegūti Latvijas Universitātē, kā arī Rīgas Biznesa skolā iegūtais Profesionālais maģistra grāds Uzņēmumu un organizāciju vadībā ar specializāciju IT,» komentē VARAM.

Profesionālo izaugsmi Dzērvāns attīstījis uzņēmumā Microsoft, 2001.gadā uzsākot strādāt kā tehniskā atbalsta vadītājs, un līdz 2017.gadam turpinājis veidot karjeru, ieņemot uzņēmumā tādus amatus kā biznesa grupas vadītājs, tehnoloģiju stratēģis un projektu direktors Baltijā un jaunajos tirgos.

No 2017.līdz 2019.gadam Dzērvāns strādājis VAS Latvijas Valsts ceļi par IKT vadītāju, bet 2019.gadā uzsāka darbu VAS Latvijas valsts meži kā IKT vadītājs.

Ministrijā skaidro, ka VARAM valsts sekretāra vietnieka IKT jautājumos amata pamatpienākumi ir nodrošināt vienotas valsts politikas izstrādi un ieviešanu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas