VIDEO: Par Ventspils mēru ievēlē līdzšinējo Lemberga vietnieku Vītoliņu

Pirmdien. 5.jūlijā, Ventspils valstspilsētas domes mēra amatam valdošā partija Latvijai un Ventspilij izvirzīja līdzšinējo faktisko pašvaldības vadītāju Jāni Vītoliņu, tikmēr pārējie ievēlētie deputāti domes priekšsēdētāja amatam nominēja Bruno Jurševicu no Jaunās konservatīvās partijas. Vēlāk balsojumā par Ventspils mēru ievēlēja Jāni Vītoliņu, un izšķirošā, par ko jau iepriekš kuluāros mēļoja, izrādījās Nacionālās apvienības deputāta Kārļa Vočtava balss, vēsta ziņu portāls ventspilnieks.lv

Ievēl Vītoliņu ar Nacionālās apvienības deputāta Kārļa Vočtava balsi.”

Jau iepriekš bija izskanējis, ka tieši Nacionālās apvienības deputāta tā dēvētā «zelta balss» varētu kļūt izšķiroša Latvijai un Ventspilij atbalstam. Par to netieši liecināja arī Vītoliņa paša izteikumi svētdien, kā arī viņa pārliecība par sekmīgu rezultātu.

Amatam tika virzīts Vītoliņš un Jaunās konservatīvās partijas Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics.

Balsojot ar vēlēšanu zīmēm, ar septiņām balsīm «par» un pieciem deputātiem atturoties, par priekšsēdētāju tika ievēlēts Vītoliņš.

“Ģirta Valda Kristovska uzruna pēc Vītoliņa ievēlēšanas”

Kā vēstīts, Ventspilī 1.jūlijā neizdevās ievēlēt pašvaldību vēlēšanās uzvarējušā saraksta līderi, apcietinājumā esošo domes priekšsēdētāja amata kandidātu Lembergu, tādēļ domes sēde tika pārtraukta.

Ventspilī ievēlētie Latvijas attīstībai (LA) deputāti Čeporjus un Normunds Pūpols un Nacionālās apvienības (NA) deputāts Kārlis Vočtavs pēc 1.jūlija sēdes stāstīja, ka neesot uzrunāti atbalstīt kādu konkrētu mēra amata kandidātu.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Čeporjus, Latvijai un Ventspilij aicināja LA uz sarunām pirms Jāņiem, tomēr politiskais spēks uz tām nedevās. Tā vietā LA aizsūtīja ierosinājumu organizēt plašākas sarunas starp visiem ievēlētajiem politiskajiem spēkiem. «Domājam, ka tas būtu produktīvāk,» teica Ventspils domes deputāts, piebilstot, ka LA no Latvijai un Ventspilij uz šo ierosinājumu nesaņēma atbildi.

Arī NA Ventspils nodaļas vadītājs Andis Zariņš aģentūrai LETA uzsvēra, ka partija ir atvērta sarunām, piebilstot, ka «viss ir diskutējams», tomēr politiskais spēks neplāno mēra amatā atbalstīt ne apcietinājumā esošo domes priekšsēdētāja amata kandidātu Lembergu, ne viņa sievu Kristīni Lembergu.

Vaicāts, vai Latvijai un Ventspilij ir uzrunājuši no NA saraksta ievēlēto deputātu jeb NA Ventspils nodaļu atbalstīt Lembergu, Zariņš teica, ka precīzs aicinājums atbalstīt tieši Lembergu neesot bijis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka NA jau iepriekš tika aicināta uz sarunu, kad Latvijai un Ventspilij izvirzīja Lemberga kandidatūru, tomēr partiju apvienība atbildējusi, ka sarunas par šo tēmu neesot vērts veikt, jo partija paziņojusi, ka citu kandidatūru nemaz neizvirzīs, proti, tas bijis vienīgais Latvijai un Ventspilij piedāvājums.

Ventspils pilsētas pašvaldības darba nepārtrauktību saskaņā ar likumu Par pašvaldībām periodā līdz jaunās domes priekšsēdētāja ievēlēšanai nodrošina pašvaldības izpilddirektors Aldis Ābele.

Likums par pašvaldībām nosaka, ka gadījumā, ja divu mēnešu laikā neizdosies ievēlēt domes priekšsēdētāju, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs it tiesīgs domi atlaist.

Pašvaldību vēlēšanās septiņus mandātus ieguva partija Latvijai un Ventspilij, pa diviem mandātiem – Latvijas attīstībai un partiju apvienība Jaunā vienotība un Latvijas Reģionu apvienība, pa vienam mandātam – Jaunā konservatīvā partija un nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas