Par vērtīgāko uzņēmumu Latvijā atzīst AS Latvijas valsts meži

Sešdesmit Latvijas lielāko uzņēmumu kopējā vērtība šogad pieaugusi par 10%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Savukārt par vērtīgāko uzņēmumu Latvijā ir atzīta AS Latvijas valsts meži, nomainot iepriekšējo topa līderi AS Latvenergo.

Vērtīgākie uzņēmumi Latvijā ir valsts vai pašvaldību pārvaldē, liecina Latvijā vērtīgāko uzņēmumu TOP60, ko jau otro gadu ir sagatavojusi AS Capitalia kopā ar Lursoft un laikrakstu Dienas Bizness.

Skaita ziņā no 60 vērtīgākajiem uzņēmumiem lielākā daļa ir ārvalstu kontrolē esoši biznesi, un tikai 16 uzņēmumi ar vietējo privāto kapitālu. Visu TOP60 uzņēmumu kopējā vērtība sasniedz desmit miljardus eiro, kas ir gandrīz par 50% vairāk nekā Latvijas valsts gada budžets. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, biznesu vērtība turpina pieaugt, kāpjot par 10%, salīdzinot ar 2013.gadu.

Latvijas valsts meži ir spējis apdzīt Latvenergo kā vērtīgāko Latvijas uzņēmumu pateicoties stabilai apgrozījuma un peļņas izaugsmei. Liels vērtības kāpums ir vērojams arī tirdzniecības un ķīmiskās rūpniecības uzņēmumiem. Savukārt vērtība visstraujāk kritusi metālapstrādes un celtniecības kompānijām.

«Uzņēmuma novērtējums ir laba mēraukla par uzņēmuma kopējo sniegumu gada laikā, kā arī nozares perspektīvām investoru skatījumā. Vismaz reizi gadā uzņēmuma īpašniekiem būtu jāatskatās un jānovērtē, vai un par cik biznesa vērtība ir audzēta, tajā skaitā, salīdzinot to ar tiešiem konkurentiem,» vērtē AS Capitalia vadītājs Juris Grišins.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP60 novērtējums ir izstrādāts, pamatojoties uz automātisku algoritmu, kas nosaka biznesa vērtību pēc dažādiem faktoriem, tostarp apgrozījuma, peļņas un izaugsmes tempiem.

Ref: 102.000.102.11101

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas