Par žurnāla Time gada cilvēku nosaukts ASV uzņēmējs Masks

ASV žurnāls Time izvēlējies savu gada cilvēku 2021.gadam. Tas ir kanādiešu-dienvidafrikāņu uzņēmējs Īlons Masks (Elon Musk), kurš aizvadītajā gadā kļuvis par pasaulē bagātāko cilvēku.

Uzaudzis Dienvidāfrikā, izglītojies Dienvidāfrikā, Kanādā un ASV, Masks jau 26 gadus ASV nodarbojas ar uzņēmumu izveidi, attīstīšanu un vadīšanu. Vērtīgākie viņa uzņēmumi šobrīd ir elektroauto ražotājs Tesla, tuneļu infrastruktūras būvniecības uzņēmums The Boring Company, neirotehnoloģiju izstrādātājs Neuralink, mākslīgā intelekta izpētes laboratorija OpenAI un kosmosa kuģu ražotājs SpaceX.

Pēdējais, kur Masks darbojas kā izpilddirektors un vadošais inženieris, 2021.gadā noslēdzis līgumu ar ASV Nacionālo Aeronautikas un kosmosa pārvaldi (NASA) par astronautu vešanu uz Mēnesi. Tesla gada lielais notikums savukārt bijis starptautiskā auto nomas milža Herz lēmums papildināt tā autoparku ar 100 000 Tesla spēkratu.

Lasiet arī: Liela celulozes rūpnīca Igaunijā pārtrauc darbu elektrības dārdzības dēļ

«Tas ir padarījis Masku, kura vērtība pārsniedz 250 miljardus ASV dolāru [221 miljardu eiro], par līdz šim bagātāko privātpersonu, vismaz uz papīra. Viņš ir svarīgs tirgus dalībnieks robotikas un saules enerģijas, kriptovalūtu un klimata jomā, smadzeņu un datoru implantu jomā un arī pazemes tuneļu veidošanā, [kuru mērķis ir] pārvietot cilvēkus un kravas apbrīnojamā ātrumā. Viņš dominē Volstrītā,» tā uzņēmēju raksturo Time.

Iepriekšējo gadu žurnāla izvēlētie gada cilvēki bijuši dažādu valstu un jomu pārstāvji, piemēram, Džo Baidens (Joe Biden) un Kamala Herisa (Kamala Harris) par uzvaru ASV prezidenta un viceprezidenta vēlēšanās 2020.gadā un zviedru dabas aizsardzības aktīviste Grēta Tunberga (Greta Thunberg). Time gada cilvēki tiek izvēlēti kopš 1927.gada.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas