Par Zviedrijas premjerministri kļūst Magdalēna Andersone

Zviedrijas sociāldemokrātu līdere Magdalēna Andersone (Magdalena Andersson) trešdien. 24.novembrī, kļuvusi par pirmo sievieti, kura ievēlēta Zviedrijas valdības vadītājas amatā. Tiesa gan, tas noticis ar pavisam trauslu Rigsdāga atbalstu, vēsta zviedru ziņu portāls TheLocal.se.

Zviedrijā, lai kļūtu par premjerministru ir jāpanāk, lai kandidātu nevis atbalsta vairākums, bet, lai deputātu vairākums to nenoraida. No kopumā 349 Riksdāga deputātiem pret līdzšinējo finanšu ministri Andersoni balsojuši 174 likumdevēji. Vienam parlamentārietim nepiedaloties balsojumā, tikpat liels skaits deputātu balsojuši par viņu (sociāldemokrāti un zaļie) vai balsojumā atturējušies (no Centra partijas un Kreisās partijas). Attiecīgi politiķe par valdības vadītāju kļuvusi ar minimālu negatīvo atbalstu.

Lasiet arī: Zviedrijas premjerministra amatam nominē pirmo sievieti

Pie valdības stūres viņa stāsies kolēģa sociāldemokrāta Stefana Lēvena vietā (Stefan Löfven), kura ministru kabinetā bijusi Zviedrijas finanšu ministre kopš 2014.gada.

Kāda būs Magdalēnas Andersones politika?

Iepriekš Sociāldemokrātiskās partijas kongresā, kad partijas biedri viņai uzticēja partijas priekšsēdētājas grožus, Andersone pauda, ka vēlas padarīt Zviedriju par pasaules līmeņa paraugvalsti pārejā uz klimatam nekaitīgu ekonomiku. Politiķe arī nospraudusi mērķus: «atjaunot demokrātisko kontroli pār skolām, veselības aprūpi un senioru aprūpu». Vēl viens Magdalēnas Andersones politiskais mērķis ir virzīties prom no privatizācijas Zviedrijas labklājības sektorā, vēsta TheLocal.se.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas