bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 30.03.2020 | Vārda dienas: Ilgmārs, Nanija
LatviaLatvija

Par ZZS un No sirds Latvijai nelikumīgu finansēšanu Krūmiņam un Raitumam piemēro naudassodus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

No sirds Latvijai, ZZS, Zaļo un zemnieku savienība, Gatis Truksnis, Augusts Brigmanis, Inguna Sudraba, Jūlijs Krūmiņš, korupcija, KNAB, nelikumīgi ziedojumi, Aivars Lembergs

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un viņam pietuvinātais finanšu konsultants Jorens Raitums pagājušā gada nogalē piekrituši samaksāt turpat 100 000 eiro sodu par to, ka caur trešajām personām pirms vēlēšanām vāca naudu Zaļo un zemnieku savienībai (ZSS) un partijai No sirds Latvijai, norāda TV3 raidījums Nekā personīga. «Uz gadu abiem ir spēkā sodāmība, un tās laikā nedrīkst pastrādāt jaunus noziegumus.»

Krietni sliktāk beidzies tiesībsargu darbs attiecībā uz politiķiem. Prokuratūra vairākkārt mainīja savas domas attiecībā uz Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS) par viņa iespējamu līdzdalību noziegumā. Visbeidzot – daļā pret viņu lietu šonedēļ tomēr izbeidza, stāsta Nekā personīga.

Raidījumā pauž, ka nekādas smagas sekas nav iestājušās arī abu partiju vadītājiem. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sniedza informāciju, ka ZZS ir atmaksājis visus nelikumīgos ziedojumus, bet Ingunas Sudrabas partija nemaksā un tiesājas. «Ņemot vērā, ka Krūmiņš ir atzinies, visdrīzāk partiju likvidēs, vēl pirms stāsies galīgais tiesas spriedums,» vērtē raidījumā.

Tikko dibinātajam spēkam No sirds Latvijai kampaņai pirms 12.Saeimas vēlēšanām nauda bija vajadzīga daudz un uzreiz – bija jāmaksā alga biroja darbiniekiem, Sudrabas šoferim, jāorganizē bijušās kontrolieres intervijas lepnos biznesa žurnālos un alga pašai Sudrabai, stāsta Nekā personīga.

Sudrabas lielākais atbalstītājs bija Krūmiņš. Viņš likuma ierobežojumu dēļ nevarēja ziedot, cik grib, tāpēc radās plāns, Krūmiņa naudu partijas kontā skaitīt caur trešajām personām. Tās nereti bija finansiāli atkarīgas no uzņēmēja un viņa meitas biznesmenes Maijas Čerņavskas. Shēmu palīdzēja īstenot Krūmiņam tuvais finanšu konsultants Jorens Raitums, skaidro raidījumā.

KNAB pierādīja, ka Sudrabas partijas kasē šādā veidā ienāca 56 894 eiro. Lielāko ziedojuma summu – 19 000 eiro – iemaksāja pārvietojamo tualešu uzņēmējs Anrī Kursītis. Viņa un vēl piecu personu nelikumīgos ziedojumus birojs partijai licis atmaksāt valsts budžetā. To partija nedara, jo tai nav naudas, pauž Nekā personīga. «Visa pagājušā gada laikā Sudrabas partija ziedojumos saņēmusi vien 30 eiro.»

No sirds Latvijai tiesājas ar KNAB, un pirmais spriedums bija politiskajam spēkam nelabvēlīgs. Krūmiņš vainu atzinis, un Sudrabai nav izredžu uzvarēt tiesvedībā, atzīmē Nekā personīga. Krūmiņš šķendējas, ka sodāmības dēļ viņš netiek medībās, taču nenožēlo nodarīto: «Man ir principi. Ja es kādu mīlu, tad es mīlu, ja es nemīlu, tad es saku: tu esi maita. Ja man šodien būtu jāatkārto piecus gadus senie notikumi, es tieši tāpat rīkotos, kā es rīkojos. Man ir sodāmība, jā. Un es gadu netieku pie ieročiem. Man te nāk bandīti, man nav ar ko atšaudīties. Es viņiem spļauju virsū no balkona tagad.»

Sudrabas partija nebija vienīgā, kuru Krūmiņš atbalstīja. Tāda bija arī Zaļo un zemnieku savienība. Lai gan Krūmiņš vairākkārt uzsvēris, ka tā ir Aivara Lemberga partija, kuru viņš nemīl, ZZS rindās bija kāds, kurš uzņēmējam ir noderīgs, un tas ir Jūrmalas mērs Gatis Truksnis, saka Nekā personīga žurnālisti.

Dzintaros uz meitas vārda Krūmiņš cēla viesnīcu, un jaunbūvei bija nepieciešami daudzi pašvaldības saskaņojumi. Krūmiņš nolēma nodrošināt Trukšņa pārvēlēšanu. Viņš pierunāja jūrmalnieci, uzņēmēju Tatjanu Okladņikovu, kura bija viņam parādā, lai daļu parāda – 25 000 eiro – ieskaita ZZS kontā. Tāpat ar Krūmiņa doto naudu ZZS kontu papildināja uzņēmēji Juris Miķelis un politiķis Valdis Kalnozols.

KNAB uzskatīja, ka Truksnis zināja par nelikumīgajiem ziedojumiem. Aizdomas pastiprināja tas, ka Jūrmalas mērs Truksnis ar Krūmiņa gādību bija iemitinājies vienā no viesnīcas numuriņiem.

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis apgalvo, ka neko pretlikumīgu nav darījis, tādēļ ir «pilnīgi mierīgs».

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš vākt naudu uzrunājis arī eksprezidentu Andri Bērziņu, vēsta raidījumā.

«Bērziņš nekad nav bijis ZZS, taču šo politisko spēku vienmēr atbalstījis un kandidējis no ZZS gan pirms, gan pēc augstā amata ieņemšanas.» Eksprezidents apgalvo, ka ne uz KNAB, ne prokuratūru šīs lietas sakarā nav saukts un ka tiesībsargu rīcībā esošā Bērziņa un Krūmiņa saruna nav jāsaprot burtiski.

Prokuratūrā ir atšķirīgi viedokļi, vai par nelikumīgā finansējuma pieņemšanu būtu sodāmas arī kādas personas no ZZS. Politiskā apvienība pērn nomaksājusi visu pretlikumīgi pieņemto naudu.

Bijušais ZZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis: «Visu summu, ko KNAB uzskatīja par nelikumīgi saņemtu, Zaļo zemnieku savienība ir atskaitījusi. Bet par katru konkrēto lietu tiešām nevaru pateikt.»

Lietu daļā pret Truksni prokuratūra šonedēļ izbeidza. Prokurore Ilga Paegle arī iepriekš uzskatīja, ka Truksnis nav bijis atbildīgs partijā par grāmatvedību un nav pierādījumi, ka Krūmiņš būtu ar viņu skaņojis savas darbības. Lai arī nav šaubu, ka Truksnis dzīvojis Krūmiņa apartamentos, nav gūts apstiprinājums aizdomām, ka tā bijusi pateicība par darbošanos uzņēmēja labā, atzīmē raidījumā.


Pievienot komentāru

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Spānijā dienas laikā no COVID-19 miruši 838 cilvēki

Spānijā diennakts laikā līdz svētdienai, 29.martam, no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 838 cilvēki. Tikmēr Itālijā otro dienu pēc kārtas sarucis letālo saslimšanas gadījumu skaits, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem.

Krievija slēdz sauszemes robežas; kravu transports turpinās

Krievija no pirmdienas, 30.marta, ievieš pagaidu ierobežojumus valsts robežas šķērsošanai, lai valstī mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Ierobežojumi neattieksies uz kravas furgonu kustību pāri robežai, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

BNN nedēļas apkopojums: Uz Tokiju nākamgad. Muižnieks rektora amatā. Draudzīgā degvielas cena

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Amats, Prognoze, Risinājumi, Vienošanās, Viedoklis un Cenu kritums.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!