Paracetamols ir bīstams dzīvībai, atklāj pētījums

Pēc pētnieku domām, reālais risks, lietojot paracetamolu, ir lielāks, nekā uz doto brīdi uzskata medicīnas kopiena.

Ja lieto paracetamolu ilgstoši, tas izraisa nopietnu risku ciest no sirds un asinsvadu problēmām (tostarp sirdslēkmēm un insulta) un vielmaiņas traucējumiem.

Paracetamols ir galvenā sastāvdaļa vairākām visbiežāk lietotajām zālēm (Panadol vai Efferalgan) un tas patiesi tiek uzskatīts par īpaši efektīvu līdzekļi cīņā pret temperatūru un iekaisumiem.  Taču ikdienā lietot paracetamolu ir ļoti bīstami, jo tās pārmērīga lietošana var izraisīt citas slimības – tā uzskata pētnieki.

Sāpes mugurā, osteoartrīts 

Lai gūtu pēc iespējas konkrētāku informāciju, ekspertu komanda Medicīnas Institūta profesora Filipa Konagana vadībā izanalizēja 8 pētījumu rezultātus. Pēc šīs meta-analīzes veikšanas pētnieki nonāca pie secinājuma, ka ilgstoša paracetamola lietošana ir saistīta ar vairākiem nāves gadījumiem. «Pacienti bieži nomira no sirds-asinsvadu problēmām, turklāt paracetamols ir novedis arī pie kunģa-zarnu trakta bojāšanās un izraisījis dažādus traucējumus.»

Faktiski tas nav līdz galam pierādīts 

Liela daļa pacientu lietoja paracetamolu kopā ar citiem medikamentiem, līdz ar to sekas varēja rasties mijiedarbības dēļ. Eksperti nav pilnībā pārliecināti, līdz ar to reāli nevar uzskatīt, ka paracetamola lietošana ir tas patiesais cēlonis dažādu slimību izpausmei.

«Mēs nevaram visu vainu vērst vien uz  paracetamolu. Turklāt mums tāpat arī ir zināms, ka tas vismazāk izsauc blakusefektu, salīdzinot ar citiem medikamentiem, kurus izmanto, lai ārstētu hroniskas slimības, piemēram, tādiem kā NPL un Opioīdi,» precizē eksperti.

Avots: newsland.com

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas