Saeimas deputāti Aleksejs Loskutovs (no kreisās), Andrejs Judins un Lolita Čigāne

Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs,  Lolita Čigāne un Ints Dālderis turpinās darbu politiskās partijas Vienotība frakcijā un valdošajā koalīcijā.

Par šo savu lēmumu deputāti ceturtdien, 22.februārī, informēja Kustības Par! valdi, vēstīts politiskā spēka mājas lapā.

Kā zināms, pirmdien Kustība Par! nolēma piedalīties Saeimas vēlēšanās kā skaidra alternatīva valdošajai koalīcijai un neiesaistīties partijas Vienotība veidotajā apvienībā ar reģionālajām partijām, atzīmē Kustība Par!.

Savukārt partijas Vienotība frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri sestdien, 17.februārī, Vienotības domē paziņoja, ka viņš ir gatavs piedot deputātiem, kuri ir kļūdījušies un tagad vēlas laboties. «Mēs esam gatavi arī piedot kolēģiem, kas uztaisīja citu organizāciju, ja viņi sola strādāt komandā,» teic Abu Meri.

Deputāti Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs vienlaikus paziņoja, ka izstājas no Kustības Par!. Lolita Čigāne un Ints Dālderis lēmumu par izstāšanos no Kustības Par! nav pieņēmuši, bet plāno palikt Vienotības frakcijā.

Kustības Par! valde pieņēma zināšanai deputātu lēmumu un turpinās darbu pie apvienības izveides, kas ir alternatīva valdošajai koalīcijai, teikts politiskā spēka mājas lapā.

BNN jau ziņoja, ka partija Vienotība pirmdien, 19.februārī, nosūtījusi atklātu vēstuli partijai Kustība Par! ar aicinājumu uz sarunām par sadarbību centriski demokrātisko partiju apvienībā.

Vienotība aizvadītās nedēļas nogalē notikušajā domes sēdē mudināja partijas ar līdzīgām vērtībām kopā startēt Saeimas vēlēšanās, veidojot jaunu politisko apvienību. Vienošanās par kopīgu startu jau esot panākta ar partijām Kuldīgas novadam, Tukuma pilsētai un novadam un Valmierai un Vidzemei. Savukārt sarunas par sadarbību vēl notiks ar Vidzemes partiju, Latgales partiju, LA, Par! un Progresīvajiem, klāstīja Vienotības līderis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Tikmēr Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) kopā ar Vienotību startēt neplāno.

Ref:224.000.103.3874