Parakstu vākšanai reģistrē iniciatīvu par deputātu skaita samazināšanu līdz 50

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien, 14.janvārī, reģistrējusi priekšlikumu, kas paredz no 100 uz 50 samazināt Saeimas deputātu skaitu, informē CVK.

Priekšlikumu iesniegusi politiskā partija Centra partija.

Pieņemot lēmumu par iniciatīvas grupas reģistrēšanu, CVK vērtēja, vai iesniedzējs atbilst likuma Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu prasībām, proti, ir likumā noteiktā kārtībā reģistrēta politiskā partija, kā arī to, vai Satversmes grozījumu projekts pēc formas un satura ir pilnībā izstrādāts.

CVK arī informē, ka parakstīties par grozījumu Satversmē varēs 12 mēnešus – no 2020.gada 15.janvāra līdz 2021.gada 14.janvārim.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā. Rosina referendumu par Seima deputātu skaita samazināšanu

Parakstīties par CVK reģistrētām vēlētāju iniciatīvām iespējams elektroniski, portālā Latvija.lv, pašvaldību parakstu vākšanas vietās – dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem. Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, parakstīšanās portālā Latvija.lv vēlētājiem ir bez maksas.

Satversmē ir noteikts, ka ne mazāk kā vienai desmitai daļai vēlētāju ir tiesība iesniegt Valsts Prezidentam pilnīgi izstrādātu Satversmes grozījumu projektu, kuru Prezidents nodod Saeimai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas